Pereiti į pagrindinį turinį

ES patvirtino Britanijos atominės jėgainės projektą

2014-10-08 11:19
AFP-BNS inf.
ES patvirtino Britanijos atominės jėgainės projektą
ES patvirtino Britanijos atominės jėgainės projektą / AFP nuotr.

Europos Sąjunga (ES) antradienį patvirtino ambicingą Didžiosios Britanijos planą pastatyti apie 26 mlrd. JAV dolerių (71 mlrd. litų) kainuosiančią atominę jėgainę su Prancūzijos ir Kinijos pagalba, o šis projektas žymi didelę branduolinės energetikos pergalę, praėjus trejiems metams po Fukušimos katastrofos.

Hinkli Pointo jėgainės projektas, kurį įgyvendins Prancūzijos energetikos milžinė EDF, sulaukė įnirtingo aktyvistų ir kelių ES šalių pasipriešinimo, tačiau per 28 Bendrijos komisarų balsavimą šiai sutarčiai buvo pritarta nedidele persvara.

Planas pastatyti atominę elektrinę pietvakarių Anglijoje yra vienas iš ambicingiausių branduolinių projektų ir yra laikomas svarbia paspirtimi šiam sektoriui, patyrusiam triuškinamą smūgį po 2011 metais žemės drebėjimo ir cunamio sukeltos Fukušimos atominės jėgainės katastrofos Japonijoje.

ES Konkurencijos generalinis direktoratas, vadovavęs tyrimui, gynė savo sprendimą, sakydama, kad Britanija „reikšmingai modifikavo“ savo planą, atsakydama į Briuselio iškeltus nuogąstavimus, jog kai kurie šios sutarties aspektai prilygsta valstybės pagalbai.

„Tuo remdamasi ir atlikusi nuodugnų tyrimą, Komisija dabar gali daryti išvadą, kad ta parama atitinka ES taisykles dėl valstybės pagalbos“, – sakoma ES konkurencijos komisaro Joaquino Almunios (Choakino Almunijos) pranešime.

Tačiau Austrija pažadėjo šį sprendimą užginčyti teisme, o kelios kitos Bendrijos šalys išsakė susirūpinimą, jog tas projektas paverčia tuščiomis kalbomis ES deklaruojamą politiką skatinti saulės ir vėjo energetiką.

Ypač susirūpinusi Airija, nes Hinkli Pointas yra netoli jos krantų.

Aplinkosaugininkai Hinkli Pointo projektą laiko nereikalinga branduolinės energetikos plėtra tuo metu, kai pradeda įsitvirtinti vėjo ir saulės jėgainės.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra