Tokiu būdu buvo pasiektas aukščiausias lygis nuo 2016 metų pabėgėlių antplūdžio.
ES prieglobsčio agentūros (EUAA) preliminariais duomenimis, 2022 metais 27 bloko valstybėse narėse ir Šveicarijoje bei Norvegijoje buvo pateikta beveik milijonas prašymų suteikti prieglobstį.
Daugiausiai jų pateikė sirai ir afganistaniečiai – jų paraiškos sudarė ketvirtadalį visų prašymų.
Kitos didžiausios grupės buvo migrantai iš Turkijos, Venesuelos, Kolumbijos, Pakistano, Bangladešo ir Sakartvelo.
2022 metais sirai iš viso pateikė 131 697 prašymus, o afganistaniečiai – 128 949.
55 437 paraiškas pateikė turkai, o Venesuelos ir Kolumbijos piliečių prašymų skaičius per metus išaugo tris kartus – atitinkamai apie 51 ir 43 tūkstančius.
16-oje vietoje pagal prieglobsčio prašytojų skaičių atsidūrė rusai – 16 920 prašymų.
Kiti pareiškėjai buvo iš Egipto, Kongo Demokratinės Respublikos, Irano, Albanijos, Peru ir Eritrėjos.
Tuo metu nuo Rusijos invazijos bėgantys ukrainiečiai daugeliu atvejų nebuvo įtraukti į duomenis, nes jiems taikomas 2022-ųjų kovą įvestas atskiras ES laikinosios apsaugos režimas, pagal kurį užsiregistravus suteikiama automatinė apsauga.
ES statistikos agentūros „Eurostat“ duomenimis, keturi milijonai ukrainiečių pasinaudojo būtent šiuo statusu ir tik du procentai jų pasiprašė prieglobsčio. Nepaisant to, tai vis tiek buvo rekordinis užregistruotas skaičius – daugiau kaip 28 tūkst. ukrainiečių.
Kelionių apribojimai, kuriuos Europos ir daugelis kitų šalių įvedė ankstyvuoju COVID-19 pandemijos etapu, sustabdė daugelio migrantų, įskaitant prieglobsčio prašytojus, judėjimą.
ES šalims pradėjus vykdyti masinio skiepijimo programas, šie apribojimai 2022 metais iš esmės buvo panaikinti.
EUAA duomenimis, Iš viso 2022-aisiais buvo pateikta 966 tūkst. prašymų suteikti prieglobstį. 2016-aisiais, pabėgėlių antplūdžio metu, jų buvo 1 251 815.
Duomenys rodo, kad nelydimų nepilnamečių skaičius – 43 tūkst. – yra didžiausias nuo 2015-ųjų, kai į Europą atvyko daugiau nei milijonas prieglobsčio prašytojų, daugiausia iš karo draskomos Sirijos.
Du trečdaliai nelydimų nepilnamečių atvyko iš Sirijos ir Afganistano.
Naujausi komentarai