ES siekia pašalinti DI kūrimo kliūtis Pereiti į pagrindinį turinį

ES siekia pašalinti DI kūrimo kliūtis

2025-04-09 15:54
Emilija Ferdmanaitė (ELTA)

Trečiadienį Europos Komisija pristatė strategiją, kuria siekiama pašalinti dirbtinio intelekto (DI) naudojimo kliūtis ir parengti Europos įmones pasaulinei konkurencijai.

ES siekia pašalinti DI kūrimo kliūtis
ES siekia pašalinti DI kūrimo kliūtis / Pixabay nuotr.

Pristatydama naująją DI strategiją Briuselio institucija paskelbė supaprastinsianti taisykles, skatinsianti investicijas ir masiškai plėsianti vietinių duomenų centrų steigimą.

Strategijos, pavadintos „AI Continent Action Plan“ tikslas – „paversti stiprias tradicines Europos industrijas ir išskirtinį jos talentų fondą galingais DI inovacijų ir plėtros varikliais“, teigiama pranešime spaudai.

Technologijų pramonės atstovai ne sykį išsakė kritiką, esą Europos reglamentai, tokie kaip Dirbtinio intelekto aktas, yra pernelyg biurokratiški ir priešiški inovacijoms.

Vienas iš naujosios strategijos akcentų – infrastruktūra ir duomenų centrai.

Komisija ragina valstybes nares teikti paraiškas vadinamųjų „DI gigafabrikų“ projektams – juose būtų mokomi ypač galingi DI modeliai. Iš viso šiam tikslui numatyta skirti 20 mlrd. eurų.

Briuselio institucijos duomenimis, šiuo metu vos 13,5 proc. Europos įmonių naudoja DI technologijas – šį skaičių siekiama ženkliai padidinti. Kol kas DI technologijų srityje ES atsilieka tiek nuo Kinijos, tiek nuo JAV.

Kadenciją baigiantis Vokietijos skaitmeninių technologijų ministras Volkeris Wissingas strategiją įvertino palankiai ir paragino mažinti biurokratizmą bei sukurti geresnes sąlygas investavimui.

Kita vertus, Vokietijos dirbtinio intelekto asociacija pareiškė, kad strategijoje mažai naujo turinio.

„Europos DI sektoriui reikia ne pranešimų apie jau žinomas priemones ir atskiras vietinės reikšmės strategijas, o funkcionalių finansavimo ir dotacijų skyrimo procedūrų, kurios padėtų neatsilikti nuo pasaulinės technologijų plėtros“, – teigė asociacijos vadovas Jörgas Bienertas.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų