Eurokontrolė nurodė, kad sugedo duomenų apie skrydžių tvarkaraščius keitimosi ir koordinavimo sistema, todėl buvo prarasti visi duomenys apie lėktuvų skrydžius, įvesti iki 12 val. 26 min. vietos (13 val. 26 min. Lietuvos) laiku.
Dėl šio rikto vėlavo apie 15 tūkst. iš 29,5 tūkst. regione suplanuotų skrydžių.
Tarnybos duomenimis, šis kompiuterinės sistemos sutrikimas skrydžių saugumo nepaveikė.
Padėtį pavyko normalizuoti tik vakare, rašo Didžiosios Britanijos dienraštis "Daily Mail".
Eurokontrolė turi 41 narę, tarp jų 28 Europos Sąjungos šalis, Ukrainą, Turkiją ir Norvegiją.
Vokietijos skrydžių saugumo tarnyba nurodė, kad šalies oro uostuose darbas irgi vyksta "truputį lėčiau".
Transliuotojas "Deutsche Welle" citavo didžiausią Vokietijoje Frankfurto oro uostą valdančią bendrovę "Fraport", kad padėtis nėra itin įtempta, nors daug lėktuvų vėluoja išskristi.
Lėktuvų eismas Lietuvoje nesutriko
Antradienį Lietuvoje orlaiviai kilo, leidosi bei kirto Lietuvos teritoriją tranzitu įprasta tvarka, lėktuvų užlaikymų ar vėlavimų nebuvo, užtikrinama pranešime spaudai.
Būdama Eurokontrolės nare, skrydžių valdymo paslaugas Lietuvos oro erdvėje teikianti valstybės įmonė „Oro navigacija“ skrydžių valdymo sistemas yra visiškai integravusi atitinkamas Eurokontrolės skrydžių srautų planavimo sistemas. Įvykus incidentui „Oro navigacija“ dirbo pagal nenumatytų atvejų planą. Informacija iš Eurokontrolės buvo gaunama per Europos oro kelių tinklo valdytojo (atsakingo už skrydžių srautų planavimą Europoje) specialų operacinį portalą. Įmonės specialistai turėjo skrydžių planus atkurti rankiniu būdu, skrydžių vadovai ir skrydžių srautų valdymo specialistai nuolat telefonu derino informaciją apie atvykstančius orlaivius su kaimyninių šalių skrydžių valdymo centrais. Skrydžių apribojimų nebuvo.
Eurokontrolės duomenimis, tokie gedimai būna labai reti – antradienio sutrikimas buvo antrasis per pastaruosius 20 metų. Pastarąjį kartą panašaus pobūdžio sutrikimą Eurokontrolėje užfiksavo 2001 m.
Naujausi komentarai