Prancūzijos prezidentas Francois Hollande'as (Fransua Holandas) pirmadienį atvyko valstybinio vizito į Turkiją, kurios vyriausybę krečia politinė krizė.
F.Hollande'o dviejų dienų vizitas, pirmasis Prancūzijos vadovo apsilankymas šalyje po 22 metų, atspindinti santykių atšilimą tarp šalių. Ankaros santykius su Prancūzija pablogino Paryžiaus pozicija dėl Turkijos stojimo į Europos Sąjungą ir dėl armėnų genocido.
Be to, ši F.Hollando užsienio kelionė yra pirmoji po jo dramatiško pranešimo apie skyrybas su ilgamete partnere Valerie Trierweiler (Valeri Trirveiler).
Atvykęs į sostinę Ankarą, F.Hollande'as padėjo vainiką Turkijos įkūrėjo Mustafos Kemalio Ataturko (Mustafos Kemalio Atatiurko) mauzoliejuje, o vėliau susitiko su savo kolega Abdullah Gulu (Abdula Giulu).
F.Hollande'o tikslas pataisyti politinius ir ekonominius ryšius su Prancūzijos partnere NATO. Kartu su juo Turkijoje lankosi septyni ministrai ir 40 verslo lyderių delegacija.
„Mes tikimės, kad šis vizitas suteiks naują pagreitį Prancūzijos ir Turkijos santykiams su Europos Sąjunga“, – Užsienio reikalų ministerijos atstovas Levent Gümrükçü (Leventas Giumriukčiu) sakė naujienų agentūrai AFP.
Prancūzijos ir Turkijos santykiai atšalo vadovaujant F.Hollande'o pirmtakui dešinių pažiūrų Nicolas Sarkozy (Nikola Sarkozi), kuris kategoriškai priešinosi Turkijos, kurios gyventojų dauguma yra musulmonai, stojimui į Europos Sąjungą.
Labiausiai jie pablogėjo 2011 metais prancūzų įstatymų leidėjams priėmus įstatymą, pagal kurį per Pirmąjį pasaulinį karą Osmanų imperijos vykdyto armėnų genocido neigimas yra laikomas nusikaltimu.
Nors vėliau Prancūzijos konstitucinis teismas šį įstatymą pripažino negaliojančiu, jis labai pakenkė verslo ryšiams tarp šalių.
Prieš tai paskutinis Turkijoje 1992 metais apsilankęs Prancūzijos vadovas buvo Francois Mitterrandas (Fransua Miteranas). Pasak prezidento palydos, F.Hollande'o misija yra „sustatyti viską į savo vietas“.
Naujausi komentarai