„Aš nedalyvausiu COP27 dėl daugybės priežasčių, tačiau erdvė pilietinei visuomenei šiais metais yra labai ribota“, – teigė ji Londone savo naujausios knygos pristatymo metu.
Anksčiau socialiniame tinkle „Twitter“ 19-metė aktyvistė išreiškė solidarumą „sąžinės kaliniams“, laikomiems Egipte prieš JT 27-ąją klimato kaitos konferenciją, įvyksiančią Šarm aš Šeiche lapkričio 6–18 dienomis.
„COP konferencijos yra daugiausiai naudojamos kaip galimybė lyderiams ir valdžią turintiems žmonėms gauti dėmesio, naudojant daugybę įvairių žaliojo smegenų plovimo rūšių“, – teigė G. Thunberg.
Ji taip pat pridūrė, kad JT klimato kaitos konferencijos „iš tikrųjų nėra skirtos pakeisti visą sistemą“, o skatina tik laipsnišką procesą.
„Taigi, COP konferencijos tikrai neveikia, nebent, žinoma, pasinaudotume jomis kaip galimybe mobilizuotis“, – pridūrė klimato aktyvistė.
Ketvirtadienį G. Thunberg pristatė savo naujausią knygą pavadinimu „The Climate Book“ prie kurios taip pat prisidėjo apie 100 įvairiausių ekspertų, įskaitant ekonomistą Thomas Piketty (Tomą Piketį), Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) vadovą Tedrosą Adhanomą Ghebreyesusą (Tedrosą Adhanomą Gebrejesusą) bei rašytoją Naomi Klein.
Skelbiama, kad visas honoraras, gautas už naujausią knygą, keliaus į G. Thunberg fondą, kuris yra pavadintas jos vardu. Vėliau šie pinigai bus paskirstyti skirtingoms labdaros organizacijoms, dirbančioms su aplinkosaugos klausimais.
Klimato aktyvistė sakė norinti, kad knyga „būtų mokomoji, o tai šiek tiek ironiška, nes mano dalykas yra mokyklos streikai“, turėdama omenyje savo kampaniją „Mokyklos streikai už klimatą“, kurią pradėjo 2018 metais prie Švedijos parlamento.
Sekmadienį ji paragino kuo daugiau žmonių įsitraukti į klimato aktyvizmą, teigdama, kad atėjo laikas „drastiškiems pokyčiams“.
„Norint pakeisti dalykus, mums reikia visų – mums reikia milijardų aktyvistų“, – sakė G. Thunberg.
Naujausi komentarai