Rusijos milicininkai šiurpina pasaulį. Užuot gynę žmones nuo nusikaltėlių, jie dažnai piktnaudžiauja valdžia ir nusikalsta. Tai vyksta kone kasdien.
Nebaudžiamumas: Rusijos milicininkai jaučiasi lyg būdami svarbesni už įstatymą.
Gyventojai įbauginti
Vos praėjus dienai po to, kai girti milicininkai nužudė Abchazijos gyventoją Maskvoje, buvo pranešta apie kitą nusikaltimą. Girtas kelių milicijos pareigūnas Kutuzovo plente sukėlė avariją. "Milicijos viršila savo automobiliu įsirėžė į kitą automobilį", – naujienų agentūrai "Interfax" papasakojo vienas šaltinis teisėsaugoje. Pasak šaltinio, milicininkas neturėjo jokių mašinos dokumentų, o ir automobilis buvo be numerių.
Milicininkas po avarijos buvo nuvežtas į ligoninę. Pradėtas tarnybinis patikrinimas.
Tokie įvykiai Rusijoje įprasti, ir net pastarasis nebūtų patekęs į žiniasklaidą, tačiau po kelių milicininkų įvykdytų nusikaltimų žurnalistai ir visuomenė pradėjo labiau sekti pareigūnų elgesį.
Apskritai žodžiai "girtas milicininkas" turėtų būti nesuderinami. Tačiau taip nėra. Suvedus juos į Google paieškos sistemą, galima įsitikinti, kad girti pareigūnai Rusijoje nusikalsta vos ne kasdien.
Seniai nieko nebestebina ir gatvėje geriantis alų ar rūkantis milicininkas. Kaip nustatė sociologai, Rusijos gyventojai ne tai, kad nemėgsta įstatymų sergėtojų ar jais nepasitiki, žmonės jų bijo. Ypač milicijos įbauginti didžiųjų miestų gyventojai. Net 59 proc. respondentų teigė, kad pareigūnų smurtas Rusijoje yra labai paplitęs reiškinys.
Išprievartavo pensininkę
Tą patį byloja faktai. 26 metų pareigūnas Michailas Griaznovas, dirbęs Uporovo rajone Tiumenės srityje, kaip pranešama, neseniai išprievartavo 58 metų moterį. Tai atsitiko jos bute, o pats milicininkas nusikaltimą padarė girtas. Iš karto po to pareigūnas pabėgo, bet vėliau buvo sulaikytas, kai milicija gavo moters skundą. Atlikus tarnybinį patikrinimą nutarta pradėti baudžiamąjį procesą.
Koks yra vieno Federalinės saugumo tarnybos karininko likimas, Rusijos žiniasklaida nepraneša. Tačiau užfiksuota, kad girtas vairuodamas automobilį Tuvos respublikoje jis partrenkė žmogų, šiam buvo diagnozuotas smegenų sukrėtimas. 39-erių operatyvinis darbuotojas partrenkė vairuotoją, kuris stovėjo šalia kelių milicininkų, analizuojančių ką tik įvykusią avariją.
Tik lygtinai buvo nubaustas girtas milicininkas, kuris išdūrė akį vyrui. Jamalo Nencų autonominėje apygardoje dirbęs pareigūnas įsijautė mušdamas Katravožo kaimo gyventoją. Girtas milicininkas Dmitrijus Antonovas sulaikė vyrą, nuvedė jį į komisariatą ir, siekdamas gauti parodymus, ėmė jį mušti. D.Antonovui buvo skirta ketverių metų kalėjimo bausmė lygtinai. Dar ketverius metus truks bandomasis laikotarpis.
Volgogrado srityje girti milicininkai taip pat išsiskyrė – mušė sulaikytuosius, o vienai merginai dar pakišo narkotikų. Trys pareigūnai vėliau buvo sulaikyti. Nusikaltimas išaiškėjo po to, kai mergina kreipėsi į kitas teisėsaugos organizacijas.
Tyrimas vyksta ir Vladivostoke. Čia avariją sukėlę girti milicininkai greitai rado atpirkimo ožius ir suklastoję duomenis bandė išvengti bausmės.
Reformuoti neįmanoma
Rusijos vidaus reikalų ministerijai (VRM) žinant vykstantys nusikaltimai nėra paslaptis šalies įstatymų leidėjams, tačiau ką nors padaryti jie jaučiasi bejėgiai. VRM neįmanoma reformuoti, ją galima tik likviduoti, vakar sakė Valstybės Dūmos deputatas Andrejus Makarovas.
"Yra tik keli dalykai, kurios reikia padaryti dabar pat: tyrėjai turi būti atskirti nuo VRM, be to, būtina išspręsti ekonominių, mokesčių ir kitų nusikaltimų tyrimo problemas. Negalima sulaikyti žmogaus, kol teismas nenustatė jo kaltės", – įsitikinęs deputatas.
Jo nuomone, VRM darbuotojų reikia sumažinti mažiausiai perpus. "Mūsų milicijoje dirba daug daugiau pareigūnų vienam gyventojui, negu bet kurioje kitoje šalyje. Mes galime visiškai be jokių padarinių perpus sumažinti pareigūnų skaičių. Tačiau miliciją reikia valyti pasitelkus visuomenę ir žmogaus teisių gynėjus", – teigė deputatas.
A.Makarovas taip pat pareiškė, kad laikas baigti spekuliacijas apie mažus pareigūnų atlyginimus. "Susidaro įspūdis, kad žmonės, kurie atėjo dirbti į miliciją, atlyginimo dydį sužinojo tik po to, kai pradėjo dirbti, kad juos apgavo... Puikiai žinome, jog žmonės eina dirbti į miliciją nė dėl mažo atlyginimo, bet dėl galimybės išmušti pinigų iš mūsų", – sakė A.Makarovas.
Deputatas įsitikinęs, kad milicininkų klanas yra valstybė valstybėje. "Jie mano, kad jiems viskas leista. Būtent todėl paprasti milicininkai, kurie patruliuoja gatvėse, mano, jog jie yra svarbesni už įstatymą, jie ir yra įstatymas. Jie laiko save miškų sanitarais ir mano, kad vykdo svarbią socialinę funkciją, be to, nepamiršta ir savo kišenės, – sakė politikas. – Labiausiai bijau, kad kai bus konstatuota, jog žmonių kantrybė tuoj išseks, Rusijos gyventojams bus numestas dar vienas kaulas – pavyzdžiui, bus pašalintas vidaus reikalų ministras Rašidas Nurgalijevas."
Naujausi komentarai