57 metų teisininko išsilavinimą turintis politikas, tos Vidurio Vakarų valstijos gubernatoriumi tapęs 2013-ųjų sausį, anksčiau vesdavo radijo laidas, todėl jo komunikacijos įgūdžiai yra geri.
Be to, Vašingtone jis būtų nebe naujokas: M. Pence'as buvo Atstovų Rūmų narys 2001–2013 metais, o 2009–2011 metais jis užėmė Atstovų Rūmų respublikonų konferencijos pirmininko pareigas – trečiąjį svarbiausią partijos postą Kapitolijuje.
M. Pence'as, laikomas drausmingu ir gana diskretišku, aiškiai patiko D.Trumpo vaikams, kurie daro didelę įtaką atžaraus būdo milijardieriui ir politikos naujokui, siekiančiam tapti JAV prezidentu.
Amerikos televizijos ketvirtadienį pranešė, kad M. Pence'as neva jau sutiko tapti kandidatu į viceprezidentus.
D. Trumpas planavo oficialiai įvardyti savo pasirinktą kampanijos partnerį penktadienį, bet atidėjo šį žingsnį dėl pražūtingos teroro atakos Prancūzijos kurorte Nicoje.
M. Pence'as labai skiriasi nuo dviejų kitų labiau nenuspėjamų asmenybių, kurios buvo minimos kaip galimi D. Trumpo porininkai: Naujojo Džersio gubernatoriaus Chriso Christie (Kriso Krisčio) ir buvusio Atstovų Rūmų pirmininko Newto Gingricho (Njuto Gingričo) iš Džordžijos valstijos.
Dabartinis Atstovų Rūmų pirmininkas Paulas Ryanas (Polas Rajenas), kurio ryšiai su D.Trumpu gana įtempti, sako laikantis M. Pence'ą savo draugu.
Santūrusis krikščionis
M. Pence'o ryšiai gali padėti sumažinti įtampą su Respublikonų partija, vis dar kreivai žvelgiančiai į D. Trumpą, taip pat surinkti lėšų jo kampanijai.
Be to, M. Pence'o ramus ir neišsišokantis būdas, didžia dalimi nulemtas jo krikščioniškojo tikėjimo, vargu ar nustums į šešėlį D.Trumpą, kuris brangina jam dirbančių žmonių ištikimybę.
Iki šiol D.Trumpas ir M.Pence'as nebuvo geri pažįstami.
M. Pence'as yra konservatyvus šeimos vertybių gynėjas, labai religingas, nusistatęs prieš abortus ir gėjų santuokas, taip pat nepritariantis pasiūlymui, kad Jungtinės Valstijos turėtų priimti pabėgėlių iš Sirijos.
Jis save yra apibūdinęs kaip „krikščionį, konservatorių ir respublikoną – būtent tokia tvarka“.
Būdamas gubernatoriumi jis pasirašė įstatymus, apsunkinančiomis galimybę moterims pasidaryti abortą. Indiana tapo antrąja Amerikos valstija, uždraudusia nutraukti nėštumą dėl vaisiaus apsigimimų.
Jis yra sulaukęs kritikos dėl įstatymo, kuris, anot kritikų, diskriminuoja LGBT (lesbiečių, gėjų, biseksualų ir transseksualų) bendruomenę.
D. Trumpas pastarosiomis dienomis keliskart susitiko su M. Pence'u ir pasikvietė jį į antradienio vakarą vykusį kampanijos renginį Indianoje.
Trečiadienį D. Trumpas ir jo vaikai pusryčiavo su M. Pence'u, kuris yra mažai žinomas ne respublikonams.
M. Pence'as galėtų padėti D. Trumpui užsitikrinti didesnį palaikymą tarp tradicinių konservatorių, ypač krikščionių evangelikų, kurie milijardierių vertina atsargiai. Galbūt jo pozicijos sustiprėtų netgi vadinamojoje Rūdžių juostoje – ekonomikos sąstingio apimtame buvusiame sunkiosios pramonės regione, kuriam priklauso Indiana ir kaimyninis Ohajas.
Kai kurie respublikonų įstatymų leidėjai sako, kad jiems patiktų, jeigu M. Pence'as taptų D. Trumpo kampanijos partneriu, sakydami, kad toks sprendimas pagerintų „debatų toną ir santykius“.
Nors D. Trumpas pasisako už protekcionizmą, M. Pence'ui priimtinesnė laisvosios rinkos ekonomika, kuri artimesnė daugumai respublikonų. Jis taip pat kritikavo D.Trumpo pasiūlymą uždaryti JAV sienas musulmonams, sakydamas, kad toks žingsnis „prieštarauja konstitucijai“.
Visgi kai kurie ekspertai sako, kad pasirinkęs M. Pence'ą D. Trumpas neišplėstų savo rinkėjų bazės, ypač tarp nepriklausomų rinkėjų ir nuosaikių respublikojų šalininkų, į kuriuos gali apeliuoti demokratų kandidatė Hillary Clinton (Hilari Klinton).
Pačiam M. Pence'ui pastaruoju metu sunkiai sekėsi kovoto dėl savo perrinkimo Indianoje.
Naujausi komentarai