Pereiti į pagrindinį turinį

Hirosimos tragedijos metinėse pirmą kartą dalyvavo JAV

Hirosimos tragedijos metinėse pirmą kartą dalyvavo JAV Hirosimos tragedijos metinėse pirmą kartą dalyvavo JAV Hirosimos tragedijos metinėse pirmą kartą dalyvavo JAV Hirosimos tragedijos metinėse pirmą kartą dalyvavo JAV Hirosimos tragedijos metinėse pirmą kartą dalyvavo JAV Hirosimos tragedijos metinėse pirmą kartą dalyvavo JAV Hirosimos tragedijos metinėse pirmą kartą dalyvavo JAV Hirosimos tragedijos metinėse pirmą kartą dalyvavo JAV Hirosimos tragedijos metinėse pirmą kartą dalyvavo JAV Hirosimos tragedijos metinėse pirmą kartą dalyvavo JAV Hirosimos tragedijos metinėse pirmą kartą dalyvavo JAV Hirosimos tragedijos metinėse pirmą kartą dalyvavo JAV Hirosimos tragedijos metinėse pirmą kartą dalyvavo JAV Hirosimos tragedijos metinėse pirmą kartą dalyvavo JAV Hirosimos tragedijos metinėse pirmą kartą dalyvavo JAV Hirosimos tragedijos metinėse pirmą kartą dalyvavo JAV Hirosimos tragedijos metinėse pirmą kartą dalyvavo JAV Hirosimos tragedijos metinėse pirmą kartą dalyvavo JAV Hirosimos tragedijos metinėse pirmą kartą dalyvavo JAV Hirosimos tragedijos metinėse pirmą kartą dalyvavo JAV Hirosimos tragedijos metinėse pirmą kartą dalyvavo JAV

Hirosimoje minimos 65-osios atominės bombos sprogimo metinės. Pirmąkart čia dalyvaus Jungtinių Tautų sekretorius ir Vašingtono atstovas.

Taikos gynėjai tikisi, kad tai ženklas, jog pasaulio požiūris į atominius ginklus keičiasi.

Prieš 65 m. Hirosimoje sprogusi atominė bomba akimirksniu nužudė tūkstančius.

Iki 1945 ųjų pabaigos nuo susirgimų aukų skaičius išaugo iki 140 tūkstančių – tai daugiau nei trečdalis miesto gyventojų.

Yra tvirtinančių, kad Jungtinės Valstijos turėtų atsiprašyti japonų už atakas, tačiau Hirosimos taikos kultūros fondui vadovaujantis amerikietis pabrėžia kitą aspektą: svarbiausia dabar išvengti panašių dalykų pasikartojimo ateityje.

„Generalinis sekretorius Ban ki Munasčia atvyksta pirmą kartą. Tai pirmasis generalinis sekretorius, atvykstantis į tokią ceremoniją. Mums tai nuostabus įvykis ir esame tuo sužavėti. Ne dėl to, kad tai mums suteiks prestižo, bet todėl, kad manau, jog tai rodo pokytį, ką pasaulis galvoja apie branduolinius ginklus“, – sakė Hirosimos taikos kultūros fondo pirmininkas Stephenas Leeperis.

Pirmą kartą į minėjimą savo atstovą siunčia ir Vašingtonas. Baltieji rūmai primena esą įsipareigoję branduoliniam nusiginklavimui, o B. Obama yra sakęs, kad per savo kadencijos metus ir pats nori aplankyti abu kadaise atominių sprogimų nuniokotus miestus.

Praėjus trims dienoms po sprogimo Hirosimoje, atominė bomba buvo numesta ir ant Nagasakio.

Japonija pasidavė rugpjūčio 15-ąją, baigdama Antrąjį pasaulinį karą.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų