Vakarų šalys kaltina Iraną tiekiant Rusijai bepiločius orlaivius, kurie, kaip įtariama, naudojami Ukrainai pulti, ir įvedė sankcijas Teheranui. Pastarasis šiuos kaltinimus neigia.
CŽA vadovas Williamas Burnsas (Viljamas Bernsas) penktadienį televizijai PBS sakė, kad Irano ir Rusijos karinis bendradarbiavimas „kelia realią grėsmę“ JAV sąjungininkams Artimuosiuose Rytuose.
Irano užsienio reikalų ministerijos atstovas spaudai Nasseras Kanani (Naseras Kananis) pavadino šiuos komentarus „nepagrįstais“ ir sakė, kad jie yra „JAV propagandinio karo prieš Iraną“ dalis.
Teheranas „reguliuodamas savo užsienio santykius veikia savarankiškai ir neprašo niekieno leidimo“, sakoma N. Kanani pareiškime, paskelbtame sekmadienį.
Jis pridūrė, kad Irano politiką lemia „nacionaliniai interesai“.
„Irano ir Rusijos bendradarbiavimas įvairiose srityse, įskaitant gynybą, plečiasi atsižvelgiant į bendrus interesus... ir nėra nukreiptas prieš jokią trečiąją šalį“, – tvirtino N. Kanani.
Jo teigimu, „Amerikos pareigūnai ir toliau tęsia nepagrįstus politinius pareiškimus ir neteisėtus veiksmus, nukreiptus prieš Irano Islamo Respubliką, kvestionuodami Irano ir Rusijos bendradarbiavimą konvencinės gynybos ir karinėje srityje“.
Gruodžio 9-ąją Baltųjų rūmų nacionalinio saugumo atstovas spaudai Johnas Kirby (Džonas Kerbis) pavadino Teherano ir Maskvos karinę partnerystę „kenksminga“ Ukrainai, Irano kaimynėms ir pasauliui.
Praėjusį mėnesį Teheranas pripažino, kad siuntė dronus Rusijai, tačiau tvirtino, kad jie buvo pristatyti prieš Maskvai pradedant invaziją į Ukrainą.