Pernai birželį miesto tarnybos pašalino šimtus tūkstančių tokių spynų nuo miesto tiltų.
Ypač susirūpinta dėl garsiojo Menų tilto, kai dalis jo pėsčiųjų tako įgriuvo, neatlaikiusi ant turėklų užkabintų spynų svorio. Siekiant apsaugoti tiltą ant metalinių turėklų grotų buvo sumontuoti skaidrūs skydai.
Tačiau tai nepakeitė turistų įpročių – jie tiesiog pradėjo kabinti daugiau spynų ant Naujojo tilto, kuris yra seniausias Paryžiuje, pastatytas prieš daugiau negu 400 metų.
Paryžiaus meto pavaduotojas Bruno Juillard'as (Bruno Žiuijaras) sakė, kad ant to ir kitų tiltų bus įrengti skydai su užrašais prancūzų ir anglų kalbomis, tokiais kaip „Nereikia spynelių – Paryžius jums dėkoja“ arba „Raskite kitą būdą parodyti savo meilę“.
„Norime, kad Paryžius išliktų romantikos ir meilės sostinė, kad įsimylėjėliai iš viso pasaulio lankytųsi Paryžiuje. Šis miestas labai romantiškas, ypač Senos upė, bet taip pat privalome saugoti jo paveldą“, – pažymėjo B.Juillard'as.
Romantiški turistai iš viso pasaulio jau daug metų stengdavosi apsilankyti ant Menų tilto per Senos upę, užkabinti ant jo turėklų amžiną meilę simbolizuojančią spyną, ant kurios užrašyti įsimylėjėlių inicialai, ir išmesti raktą į upę. Tikima, kad toks ritualas užtikrins meilės tvarumą.
Mada kabinti spynas ant Menų tilto prasidėjo 2008 metais, bet ši problema būdinga ne vien Paryžiui.
Nežinia, kur pirmiausia buvo sumanytas „meilės spynos“ rakinimo ritualas, bet tiltų, apkabinėtų spynomis su užrašytais įsimylėjėlių vardais ar inicialais, galima rasti ne tik daugelyje Europos sostinių, bet ir Marakeše ar Kinijoje.
Naujausi komentarai