Legalizavus prostituciją, Deizė jau dvejus metus dirba sekso paslaugų teikėja. Bet nuo dabar ji gali tai daryti turėdama oficialią darbo sutartį kaip įmonės darbuotoja. O tai reiškia, kad dabar moteris galės naudotis visomis socialinėmis privilegijomis, kurias turi kiti dirbantys belgai.
„Manau, kad naujasis įstatymas naudingas tuo, kad bus lengviau gauti paskolą iš banko, taip pat lengviau gauti draudimą ir pensiją, o jei susirgsite, gausite ir pašalpą“, – teigė sekso paslaugų teikėja Deizė.
Šiuo įstatymu Belgijos vyriausybė nori užtikrinti, kad sekso paslaugų teikėjos galėtų dirbti saugiai. Tai reiškia, kad privalo būti ir pavojaus mygtukas ir teisė atsisakyti kliento ar kai kurių seksualinių veiksmų.
Pexels.com nuotr.
„Anksčiau dirbau pas „bosą“, kuris kartais vertė mane daryti tam tikrus dalykus. Dabar nebebus taip lengva. Pavyzdžiui, jei atsisakysime kliento, įsigaliojus naujajam įstatymui, mūsų negalės išmesti iš darbo“, – aiškino sekso paslaugų teikėja.
Taigi, Belgija tapo pirmąja šalimi, suteikusia sekso paslaugų teikėjams darbuotojo statusą. Kita vertus, garantijas gaus tik etatiniai darbuotojai. Sekso verslininkams teks taikytis su naujomis realijomis.
„Labiausiai nerimauju dėl to, kad moterys bus linkusios likti namie ir neiti į darbą, net kai iš tikrųjų neserga. Tą sunku išsiaiškinti, taip nutinka visuose darbuose. Bet tikiuosi, kad piktnaudžiavimo nebus“, – vylėsi erotinio masažo salono vadovė Aleksandra.
Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:
Belgijos moterų teisių gynėjams daugiau problemų kelia ne įmonėse dirbančios, o pačios žemiausios grandies sekso paslaugų tiekėjos. Tai dažniausiai įvairių priklausomybių kamuojamos moterys, kurios dirba gatvėse.
„Šiuo atveju, bendradarbiausime su savivaldybėmis, nes kartais jų vykdoma politika yra tokia griežta, kad suvaro dirbančius žmones į pogrindį. O darbas pogrindyje yra vartai į įvairius piktnaudžiavimo atvejus, įskaitant išnaudojimą ir prekybą žmonėmis“, – pabrėžė Deizė.
Pagal naująjį įstatymą, Belgijos sekso darbuotojos galės pretenduoti ir į mažiausiai 15 savaičių apmokamas motinystės atostogas.
(be temos)
(be temos)