Nors daugelyje išsivysčiusių šalių gimstamumas yra mažas, ši problema ypač aktuali Japonijoje, kur gyventojų skaičius mažėja jau 14 metų iš eilės.
Po mažyčio Monako Japonija turi antrą pagal amžių vyriausią populiaciją pasaulyje, o sausį ministras pirmininkas Fumio Kishida (Fumijas Kišida) perspėjo, kad šalis atsidūrė ant ribos, kur kyla klausimas, ar pavyks toliau funkcionuoti kaip visuomenei.
Praėjusiais metais japonų skaičius, palyginti su ankstesniais metais, sumažėjo 800 523 – 0,65 procento, – iki 122 423 038, rodo šalies vidaus reikalų ministerijos tyrimas.
Pirmą kartą gyventojų skaičius sumažėjo visose 47 prefektūrose.
Bendras sumažėjimas buvo didžiausias nuo 1968 metų, kai buvo pradėtas vyriausybinis tyrimas, teigė ministerija.
Tuo tarpu užsieniečių Japonijoje padaugėjo rekordiškai – 289 498, arba 10,7 procento, iki 2 993 839. Tai didžiausias skaičius nuo 2013 metų, kai buvo pateikti palyginamieji duomenys.
Japonijoje galioja gana griežtos imigracijos taisyklės, tačiau vyriausybė, siekdama spręsti darbo jėgos trūkumo problemas, palaipsniui jas švelnina.
Staigus padidėjimas taip pat sutapo su tuo, kad vyriausybė sušvelnino su COVID-19 pandemija susijusią pasienio kontrolę.
„Vaikų ir gyventojų skaičiaus mažėjimas yra svarbus klausimas, susijęs su Japonijos socialiniais, ekonominiais ir socialinės gerovės klausimais“, – trečiadienį žurnalistams sakė vyriausybės atstovas Hirokazu Matsuno (Hirokadzus Macunas).
Pasak jo, vyriausybė sieks paskatinti moteris ir vyresnio amžiaus žmones įsitraukti į darbo rinką, vykdydama darbo stiliaus ir darbo rinkos reformas.
125 mln. gyventojų turinčioje šalyje pernai gimė mažiau nei 800 000 vaikų – mažiausiai nuo tada, kai gimimai buvo pradėti registruoti. Tuo tarpu vyresnių gyventojų priežiūros išlaidos išaugo.
Praėjusį mėnesį F. Kishida pristatė 25 mlrd. JAV dolerių (22,6 mlrd. eurų) vertės paramos jaunimui ir šeimoms didinimo planą, kuriuo siekiama padėti padidinti šalyje sparčiai mažėjantį gimstamumą.
Naujausi komentarai