Pereiti į pagrindinį turinį

Japonijos ekspertai pateikė pasiūlymą, ką daryti su avarinės Fukušimos AE vandeniu

2019-12-23 09:20

Pirmadienį Ekspertų komitetas prie Japonijos ekonomikos, prekybos ir pramonės ministerijos pasiūlė išpilti į vandenyną iš esmės išvalytą vandenį iš avarinės Fukušimos-1 atominės elektrinės, išgarinti jį į atmosferą arba kombinuotai panaudoti šiuos abu metodus.

Japonijos ekspertai pateikė pasiūlymą, ką daryti su avarinės Fukušimos AE vandeniu
Japonijos ekspertai pateikė pasiūlymą, ką daryti su avarinės Fukušimos AE vandeniu / Scanpix nuotr.

Tai sakoma tarpiniame specialistų pranešime, kurį oficialiai paskelbė šalies vyriausybė, informuoja „Kyodo“.

Šiuo metu ant trijų avarinių jėgainės reaktorių be paliovos pilamas vanduo jiems aušinti. Jis teka pro plyšius įrengimų korpusuose, po to išpumpuojamas ir dezaktyvuojamas. Iš jo pašalinamos beveik visos radioaktyviosios medžiagos išskyrus nedidelį tričio kiekį, kuris laikomas nelabai pavojingu.

Šiuo metu cisternose AE teritorijoje jau susikaupė daugiau kaip 1 mln. tonų šio vandens, jo kiekis kasdien padidėja daugiau kaip 170 tonų. Jėgainės administracija didina rezervuarų skaičių, bet jie šiaip ar taip iki 2022 metų vasaros jau bus visiškai pilni.

Specialistai tikina, kad šio vandens išpylimas į vandenyną arba išgarinimas į atmosferą nepadarys jokio poveikio žmonėms ar aplinkai. Bet vyriausybė būgštauja, kad toks žingsnis vis tiek sukels gyventojų ir kaimyninių šalių susirūpinimą, gali atsiliepti žemės ūkio produkcijos gamintojų ir žuvininkystės pramonės pajamoms.

Avarija Fukušimos-1 atominėje elektrinėse įvyko 2011 metų kovą, kai cunamio banga sugadino energijos tiekimo ir aušinimo sistemas. Dėl to trijuose reaktoriuose branduolinis kuras išsilydė ir pradegino jų apsauginius korpusus. Į aplinką pateko daug radioaktyviųjų medžiagų, buvo užteršti aplinkiniai rajonai. Jėgainė turėtų būti visiškai demontuota iki šio amžiaus vidurio.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų