JAV demokratų „liūtas" Edwardas Kennedy šeštadienį buvo palaidotas greta žudikų aukomis tapusių savo brolių Arlingtono nacionalinėse kapinėse Virdžinijoje, kuriose vienos garsiausių JAV politinių dinastijų pabaigą paskelbė vienas trimitininkas.
Ilsėsis šalia brolių
Šiose kapinėse kalvos šlaite netoli sostinės Vašingtono E.Keneddy amžinojo poilsio atgulė apsuptas šeimos, kuri pusę amžiaus dominavo JAV politikoje, narių.
Velionio senatoriaus kapas yra 30 m nuo jo brolio, 1968 metais nužudyto Roberto Kennedy kapo ir netoli amžinosios ugnies, žyminčios 1963 metais nušauto prezidento Johno F.Kennedy amžinojo poilsio vietą.
Atsisveikino prezidentas ir šalies elitas
Po trijų jausmingų dienų šalis atsisveikino su žmogumi, kuris nešė Kennedy atsakomybės naštą ir kuris 47 metus nenuilsdamas dirbo JAV Senate, stengdamasis pagerinti kitų gyvenimus.
Per katalikiškas mišias, kurios prieš laidotuves buvo aukojamos Kennedy klano politiniame centre Bostone, prezidentas Barackas Obama, kuris per rinkimų kampaniją dėl Baltųjų rūmų buvo užsitikrinęs svarbią Kennedy paramą, pavadino velionį „Senato liūtu".
B.Obama, trys buvę prezidentai ir šalies elitas buvo susirinkęs Bostono Dievo Motinos Nuolatinės Pagalbos bazilikoje atsisveikinti su Kennedy šeimos patriarchu, kuris mirė antradienį, pralaimėjęs kovą su smegenų vėžiu. Jam buvo 77 metai.
B.Obama vadino „Senato liūtu“
B.Obama vadino E.Kennedy žmogumi, „kovojusiu už tuos, kurie neturėjo nieko, Demokratų partijos siela ir JAV Senato liūtu".
Po mišių vėliava uždengtas E.Kennedy karstas buvo nuskraidintas į Vašingtoną, kur baigėsi jo paskutinė kelionė, prasidėjusi ketvirtadienį, kai jo karstas prie namų Menkių kyšulyje buvo įkeltas į katafalką.
Prie Senato, kur beveik penkis dešimtmečius aidėdavo griausmingas E.Kennedy balsas, velionio našlė Vicki ir kiti šeimos nariai išlipo iš automobilių pasisveikinti su šimtais Kongreso darbuotojų ir įstatymų leidėjų.
Minios reiškė pagarbą plojimais
Nors daugelis amerikiečių šnairavo į jo kairiosios pakraipos politiką, E.Kennedy mirtis sujaudino visą šalį ir užbaigė pusę amžiaus trukusią erą, kai jo legendinė šeima buvo itin įtakinga jėga Demokratų partijoje.
J.F.Kennedy laidotuves, įvykusias prieš daugiau kaip keturis dešimtmečius, keistai priminė tūkstančiai žmonių, šeštadienį susirinkusių gatvėse nuo Vašingtono Lincolno paminklo iki Arlingtono memorialinio tilto ir plojimais reiškusių savo pagarbą velioniui.
Prie kapo skaitytas laiškas popiežiui
Prie kapo, leidžiantis saulei, buvo perskaitytas liepą E.Kennedy parašytas laiškas popiežiui Benediktui XVI.
„Liga man atsiliepia", - atvirai tame laiške pripažino E.Kennedy, kuris paskui parašė, jog „rengiasi kitai gyvenimo kelionei".
Vatikanas atrašė, kad popiežius „nuliūdo sužinojęs" apie jo ligą ir prašė patikinti dėl jo „susirūpinimo ir dvasinio artumo".
Popiežius buvo prašęs išsaugoti tvirtą tikėjimą
Benediktas XVI paprašė, kad E.Kennedy išsaugotų tvirtą tikėjimą, viltį ir sulauktų „tos vertingos malonės džiaugsmingai atsiduoti Dievo valiai".
Per senatoriaus laidotuves nuaidėjo trijų šūvių salvė, po kurios pasigirdo veriantys trimito garsai. Tamsoje liko bliksėti amžinoji ugnis.
Naujausi komentarai