„Esame labai susirūpinę dėl šio teisės akto ir dėl to, ką jis gali padaryti slopinant nesutarimus ir žodžio laisvę“, – žurnalistams sakė JAV Nacionalinio saugumo tarybos atstovas Johnas Kirby (Džonas Kerbis).
„Ten veikia aktyvi pilietinė visuomenė, kuri, kaip ir bet kurioje kitoje šalyje, atlieka svarbų valdžios ribų peržengimo kontrolės vaidmenį“, – teigė jis.
„Nenorėtume, kad teisėkūros požiūriu kas nors pasistūmėtų į priekį, kas pažeistų šią galimybę Sakartvele arba apsunkintų Sakartvelo žmonių galimybes reikšti savo nuomonę“, – pridūrė J. Kirby.
Nuo balandžio 9 dienos, kai valdančioji partija „Sakartvelo svajonė“ vėl ėmėsi planų priimti įstatymą, kuris, anot kritikų, primena Rusijos teisės aktus, naudojamus Kremliaus oponentams nutildyti, Kaukazo regiono valstybę apėmė masiniai antivyriausybiniai protestai.
Trečiadienį, praėjus dienai po to, kai policijos pareigūnai išvaikė demonstrantus panaudodami ašarines dujas, vandens patrankas ir gumines kulkas, sumušdami ir sulaikydami daugybę žmonių, įstatymo projektas per antrąjį svarstymą parlamente buvo priimtas 83 balsais prieš 23.
Kad projektas taptų įstatymu, jis turi praeiti tris svarstymus parlamente ir būti pasirašytas prezidentės.
Tikimasi, kad Sakartvelo prezidentė Salomė Zurabišvili, kuri nesutaria su valdančiąja partija, vetuos šį teisės aktą, tačiau valdančioji partija turi pakankamai parlamentarų, kad galėtų atmesti veto.
Jei įstatymas bus priimtas, visos nepriklausomos NVO ir žiniasklaidos organizacijos, gaunančios daugiau kaip 20 proc. savo lėšų iš užsienio, turės užsiregistruoti kaip „organizacija, veikianti pagal užsienio valstybės interesus“.
Naujausi komentarai