27 valstybių užsienio reikalų ministrų susitikime Maniloje dalyvaujantis Amerikos valstybės sekretorius Rexas Tillersonas sako, kad jį padrąsino Saugumo Tarybos balsavimas, bet akylai stebėsiąs Kiniją, kad ši sankcijų laikytųsi. Pietryčių Azijos asociacijos forumo kuluaruose valstybės sekretorius vedė derybas su Rusijos užsienio reikalų ministru Sergejumi Lavrovu.
Valstybės sekretoriui teko nepavydėtina užduotis – kalbėti apie tolesnį bendradarbiavimą po to, kai Amerikos prezidentas pasirašė įstatymą dėl dar griežtesnių sankcijų Rusijai, santykiai dar paaštrėjo.
Amerikos ir Rusijos diplomatijos vadovai nepaisė reporterių klausimų, kaip sankcijos, kurias Kremlius vadina ekonominiu karu, paveiks jų derybas. Šypsojosi apsikeitė mandagiomis frazėmis.
„Jokio karingumo“, – anksčiau yra sakęs Amerikos valstybės sekretorius apie savo pokalbius su Sergejumi Lavrovu.
Kaip pranešama, Rexas Tillersonas norėjo išgirsti daugiau apie Rusijos atsakomąsias priemones.
Atakydama į rimtą smūgį jos energetikos sektoriui, investicijoms Maskva nutarė sumažinti 750 Amerikos diplomatinės misijos darbuotojų skaičių, nors iš tiesų didelę jų dalį sudaro jose dirbantys Rusijos piliečiai, atimti kau kurias patalpas.
Klabėta ir apie Rusijos paskelbtą trečią saugumo zoną Sirijoje, kur, tarpininkaujant Maskvai, buvo nutraukta ugnis. Analitikai sako – vargu ar artimiausiu metu Amerikai ir Rusijai pavyktų ką nors konkrečiai sutarti dėl padėties Sirijoje ar Ukrainos rytuose.
Nors Rusija demonstruoja atsainumą, sankcijos ją paveiks skaudžiai, nervus kutens vis nauji Donaldo Trumpo komandos ryšių su Rusija tyrimo atradimai. Kita vertus, net jeigu norėtų pažangos, Rusija negali to parodyti, nes esą į sankcijas reikia atsakyti.
Pasak Amerikos diplomatinių šaltinių, geriausia, jo gali pasiekti šie diplomatijos vadovai – daugiau neaštrinti padėties.
Naujausi komentarai