Teismui pateiktuose dokumentuose JAV teisingumo departamentas paragino pertvarkyti „Google“ verslą, be kita ko, uždraudžiant sudaryti sandorius, pagal kuriuos „Google“ būtų numatytoji paieškos sistema išmaniuosiuose telefonuose.
Departamento pareigūnai dokumentuose pažymėjo, kad „Google“ taip pat turėtų būti priversta parduoti „Android“, jei pasiūlytos taisomosios priemonės neužkirs kelio technologijų bendrovei savo naudai pasinaudoti šios mobiliosios operacinės sistemos kontrole.
Teisingumo departamentas mano, kad monopolizavimo internetinės paieškos srityje problemą galima išspręsti tik tuo atveju, jei „Google“ atskirs savo paieškos sistemą ir interneto prieigos produktus, tokius kaip „Chrome“ ir mobilioji operacinė sistema „Android“.
Departamento teismui pateiktuose dokumentuose ne tik kalbama apie „Chrome“ pardavimą, bet ir apie būtinybę nustatyti apribojimus „Android“ sistemai.
Raginimas suskaidyti „Google“ rodo, kaip iš esmės pasikeitė JAV vyriausybės reguliavimo institucijų požiūris, nes nuo tada, kai prieš du dešimtmečius jos nesugebėjo suskaidyti „Microsoft“, jos dažniausiai palikdavo technologijų milžines ramybėje.
„Google“ savo rekomendacijas turėtų pateikti kitą mėnesį, o abi šalys savo argumentus išdėstys balandį vyksiančiame JAV apygardos teismo teisėjo Amito Mehtos posėdyje.
Koks bebūtų teisėjo sprendimas, „Google“, kaip manoma, jį apskųs, todėl procesas užsitęs ne vienerius metus ir priimti galutinį sprendimą gali tekti JAV Aukščiausiajam Teismui.
„Bloomberg Intelligence“ analitiko Mandeepo Singho vertinimais, „Chrome“ vertė gali siekti „mažiausiai 15-20 mlrd. JAV dolerių“.
Naujausi komentarai