Trečiadienį ketina streikuoti greitosios pagalbos darbuotojai, prisijungdami prie slaugytojų, geležinkelio darbuotojų, pasienio tarnybų pareigūnų ir pašto darbuotojų, kurie šių metų šventiniu laikotarpiu imasi kolektyvinių veiksmų.
Šiuo metu JK išgyvena nuo 9-ojo dešimtmečio nematytą streikų bangą, kilusią JK gyventojams susidūrus su išaugusiomis energijos ir maisto produktų kainoms.
Profesinės sąjungos siekia, kad darbo užmokestis būtų didinamas neatsiliekant nuo infliacijos, kuri lapkritį siekė 10,7 proc. – šiek tiek mažiau nei spalį, kai ji buvo 11,1 proc., tačiau vis dar yra didžiausia per keturis dešimtmečius.
Konservatorių vyriausybė tvirtina, kad dviženkliais skaičiais nusakomi atlyginimų didinimai dar labiau padidintų infliaciją, ir bandė kaltę dėl sutrikimų suversti profsąjungų lyderiams.
Sekmadienio bulvariniame laikraštyje „The Sun“ ministras pirmininkas Rishi Sunakas (Rišis Sunakas) profsąjungų vadovus pavadino „grinčais, kurie nori pavogti Kalėdas dėl savo politinių tikslų“.
Ministrų kabineto narys Oliveris Dowdenas (Oliveris Daudenas) teigė, kad „būtų neatsakinga leisti, kad viešojo sektoriaus darbo užmokestis ir infliacija taptų nekontroliuojami“.
„Darome pažangą ekonomikos srityje. Nekelkite tam pavojaus dėl šių neįkandamų reikalavimų“, – sakė jis BBC.
Vyriausybė tikisi, kad visuomenės nuomonė profsąjungų atžvilgiu suprastės, nes visoje Jungtinėje Karalystėje žiemos švenčių laikotarpiu žmonės susiduria su atidėtais vizitais į ligonines, atšauktais traukiniais ir sutrikdytais kelionių planais.
Tačiau viešosios nuomonės apklausos rodo, kad darbuotojai, ypač slaugytojai, kurie Anglijoje, Velse ir Šiaurės Airijoje streikuoja pirmą kartą per 100 metų savo profsąjungos – Karališkojo slaugytojų koledžo – istoriją, sulaukia didelio palaikymo.
Slaugytojai ir greitosios medicinos pagalbos ekipažai teigia, kad streiko metu vis tiek reaguos į skubios pagalbos reikalaujančius atvejus.
„Įsipareigojome, kad mūsų nariai atsitrauks nuo streiko ir sės į greitosios pagalbos automobilius, jei reikės skubiai suteikti pagalbą“, – sakė „Unite“ profsąjungos nacionalinis vadovas Onay Kasabas (Onajus Kasabas).
Tačiau Matthew Tayloras (Metjus Teiloras), kuris vadovauja sveikatos priežiūros įstaigai „NHS Confederation“, teigė, kad pacientai susidurs su rizika, ir paragino vyriausybę bei profsąjungas siekti kompromiso.
„Esame žiemos viduryje ir turime sveikatos priežiūros tarnybą, kuri net ir paprastą dieną be streikų sunkiai susitvarko, – sakė jis BBC. – Taigi pacientams kils rizikų. Dėl to nekyla jokių abejonių.“
Naujausi komentarai