Londonas tikisi, kad, iki 2024 metų Paryžiaus žaidynių likus pusantrų metų, rėmėjų spaudimas padarys poveikį Tarptautiniam olimpiniam komitetui (TOK).
„Žinome, kad sportas ir politika Rusijoje ir Baltarusijoje yra glaudžiai persipynę, ir esame pasiryžę siekti, kad Rusijos ir Baltarusijos režimams nebūtų leista naudoti sporto savo propagandos tikslais“, – rašoma laiške, kurį JK vyriausybė penktadienį nusiuntė trylikos oficialių pasaulinių TOK partnerių, įskaitant „Coca-Cola“, „Airbnb“, „Samsung“ ir „Deloitte“, vadovams.
„Kaip olimpinių žaidynių partneriai, norėtume, kad išreikštumėte savo nuomonę šiuo klausimu, ir prašome jūsų prisijungti prie mūsų spaudžiant TOK spręsti rūpestį keliančius klausimus, kurie yra išdėstyti mūsų pareiškime“, – rašoma laiške.
Esame išties susirūpinę, ar įmanoma, kad rusų ir baltarusių olimpiniai sportininkai varžytųsi kaip „neutralūs“.
TOK sausį pristatė planą, pagal kurį nuo Rusijos invazijos į Ukrainą pradžios iš pasaulio sporto arenos pašalintiems rusų ir baltarusių sportininkams būtų leista dalyvauti Paryžiaus žaidynėse su neutralia vėliava ir tik tuo atveju, jeigu jie aktyviai neremia konflikto.
Daugiau kaip 30 šalių vyriausybės jau yra paprašiusios TOK „paaiškinti“, kaip rusų ir baltarusių sportininkai galėtų dalyvauti žaidynėse.
„Esame išties susirūpinę, ar įmanoma, kad rusų ir baltarusių olimpiniai sportininkai varžytųsi kaip „neutralūs“, jei juos tiesiogiai finansuoja ir remia jų valstybės“, – rašoma laiške.
Ukraina prieštarauja galimam rusų ir baltarusių sportininkų dalyvavimui Paryžiaus žaidynėse, net ir su neutralia vėliava, ir net yra pagrasinusi boikotuoti olimpiadą.
Tuo tarpu Tarptautinė fechtavimo federacija (FIE) penktadienį nusprendė leisti Rusijos ir Baltarusijos sportininkams dalyvauti olimpinės atrankos varžybose, sukėlusi pasipiktinimą Ukrainoje.
Fechtavimas tapo pirmąja olimpine sporto šaka, kurioje praėjus metams po to, kai dėl karo Ukrainoje iš jos buvo pašalinti abiejų tautų fechtuotojai, vėl buvo leista dalyvauti varžybose.
Naujausi komentarai