Sveikatos apsaugos sekretorius Sajidas Javidas sakė, kad 21 vaikas buvo gydomas Ukrainoje, tačiau dėl Rusijos invazijos turėjo palikti savo namus. Dabar jiems „gyvybę gelbstinčią“ priežiūrą teikia valstybinė Nacionalinė sveikatos tarnyba (NHS), o juos lydi jų globėjai, sakė jis televizijai „Sky News“.
Londono vyriausybė buvo kritikuojama už tai, kad reikalauja, jog tie, kurie bėga nuo konflikto ir nori prisijungti prie šeimos JK, turi prašyti vizų, kad galėtų keliauti. Primygtinai reikalaujamos saugumo patikros ir vizos užtraukė šaliai nepalankius palyginimus su Europos Sąjunga, leidusia ukrainiečiams iki trejų metų likti be vizų.
Šeštadienį pagal JK schemą šeimos nariams buvo išduota „šiek tiek daugiau nei 3000“ vizų, sakė S. Javidas „Times Radio“.
Pirmadienį vyriausybė pradeda savo programą „Namai Ukrainai“, jos tikslas – leisti „dešimtims tūkstančių“ ukrainiečių, neturinčių giminystės ryšių, likti JK. Šeimininkams bus skiriama 350 svarų (418 eurų) per mėnesį ir jie turės įsipareigoti apgyvendinti pabėgėlius mažiausiai šešiems mėnesiams, sekmadienį sakė vyresnysis ministras Michaelas Gove'as. Tačiau papildomos pridėtinės išlaidos gali būti problemiškos: britai kovoja su didžiausia per visą kartą gyvenimo išlaidų krize, nes auga sąskaitos už energiją ir infliacija.
S. Javidas sakė, kad sergantiems vaikams, kurie sekmadienio vakarą atvyko į JK iš Lenkijos, iš pradžių buvo išduotos šešių mėnesių vizos, tačiau jiems bus leista likti „kiek reikia“. Jie buvo atgabenti į JK padedant „St Jude Children's Research Hospital“ – JAV organizacijai, kurios specializacija – sunkiausios vaikų ligos.