Britai, kaip niekas kitas pasaulyje, vertina tradicijas. Nenuostabu, kad britų žiniasklaida surašė atmintinę užsienio svečiams, kaip elgtis Didžiojoje Britanijoje.
Sveikinimasis. Britai nemėgsta lytėjimo. Kaip ir visame pasaulyje, dešinės rankos paspaudimas – geriausias būdas pasisveikinti. Rankos paspaudimas turi būti trumpas, taip pat labai svarbus akių kontaktas. Pasibučiavimas paplitęs Didžiojoje Britanijoje, bet tai nėra privaloma. Britų nuomone, niekuomet nereikėtų bučiuotis su žmonėmis, kurių nepažįstate.
Susipažinimas. Tradicinis britiškas pasisveikinimas – "Kaip laikaisi?" ("How do you do?"). Atsakymas, kad ir keista, turėtų būti lygiai toks pat – "Kaip laikaisi?". Jei susipažinimas vyksta neformalioje aplinkoje, galima sakyti ir "Labas" ("Hello"). Taip pat neformalioje aplinkoje galima kreiptis "Labas, kaip tu?" ("Hi, how are you?"). Šiuo atveju atsakymas būtų toks: "Ačiū, o tu?" ("Fine, thanks, and you?").
Barai. Viešint Didžiojoje Britanijoje būtina aplankyti vietos alaus užeigas. Gėrimai čia perkami tiesiai nuo baro. Padavėjų čia nėra, nebent užsisakote pavalgyti. Tačiau padavėjams arbatpinigių palikti nebūtina.
Atsiprašymas ir "nusižeminimas". Didžiojoje Britanijoje normalu dėl menkų incidentų pasakyti "Atsiprašau" ("Sorry"). Tačiau žodis "Sorry" praradęs vertę, todėl reikėtų solidesnio atsiprašymo.
Britai vertina kuklumą. Jei norite likti suprastas, nepasakokite kitiems apie savo laimėjimus, verčiau save šiek tiek sumenkinkite. Britai liks sužavėti.
Taksi. Jei matote taksi, kurio logotipas dega, jis laisvas ir galite jį išsikviesti. Visgi norėdami atkreipti vairuotojo dėmesį nešaukite gatvėje "Taksi!" ir nelėkite paskui automobilį. Didžiojoje Britanijoje priimta ramiai ištiesti ranką ir jį sustabdyti. Prieš sėsdami į automobilį pasakykite vairuotojui, kur vyksite, per šoninį priekinį langą. Mokėkite taip pat per šoninį langą. Arbatpinigiai taksi siekia 10 proc. sumokėtos sumos.
Arbata. Britai dievina arbatą. Jei padavėjas restorane neįpila arbatos, asmuo, esantis arčiausiai padėto arbatinio, turi įpilti jos visiems. Arbata visuomet turi būti pilama pirmoji, paskui – cukrus ir pienas. Baigę maišyti arbatą, šaukštelį turite padėti į lėkštę.
Arbatpinigiai. Juos mokėkite patikrinę sąskaitą. Jei joje įrašyta "Paslaugos neįskaičiuotos", tai reiškia, kad reikėtų palikti apie 10 proc. nuo kainos, kurią mokėjote už patiektą maistą ar gėrimus. Jei mokate kortele, arbatpinigius reikėtų palikti prieš sumokant sąskaitą.
Naujausi komentarai