Nori vesti, malonėk susimokėti. Galbūt tai nebūtų labai blogai, jeigu ne faktas, kad, pavadinkime, nuotakos kaina Kinijoje sparčiai auga.
Šalies socialiniuose tinkluose išplito istorija, kurioje pasakojama, kad vienos besilaukiančios merginos tėvas iš jos draugo, kuris norėjo ją vesti, mat ši nuo jo pastojo, užsiprašė įspūdingos sumos pinigų – daugiau nei 20 tūkst. eurų. Kadangi potencialus jaunikis tokių pinigų neturėjo, tėvas nurodė dukteriai pasidaryti abortą ir palikti draugą.
Tiesa, neaišku, buvo taip ar ne, bet faktas lieka faktu – tradicija pirkti nuotakas Kinijoje gaji ir diena iš dienos tai darosi labai brangu.
Istoriją paskelbusi viena Kinijos radijo stotis teigė, kad jos autorius neprisistatė. Be to, radijui nepavyko susisiekti su juo ir vėliau.
Vis dėlto to reportažo pakako, kad visoje šalyje kiltų pasipiktinimo banga tokiu merginos tėvo elgesiu.
Daugeliui kinų vyrų nekelia pykčio tai, kad jie turi susimokėti už išrinktąją, kad galėtų ją vesti, tačiau kaina, kurios užsiprašė minėtoje istorijoje nuotakos tėvas, nustebino daugelį.
Duoklės šeimai, iš kurios yra kilusi moteris, yra ilgametė tradicija Kinijoje. Tačiau pastaruoju metu kinės nuotakos, pavadinkime, labai pabrango, mat dėl vieno vaiko politikos vyrų ir moterų santykis Kinijoje neproporcingai išaugo.
Taip nutiko dėl to, kad dėl galimybės auginti tik vieną vaiką Kinijoje padaugėjo abortų dėl vaiko lyties. Kitaip tariant, dažniau renkamasi gimdyti berniukus, kurie, kaip įsivaizduojama, yra darbo jėga, vadinasi, atneša daugiau pinigų šeimai, taigi ir vėliau gali pasirūpinti tėvais. Ir, žinoma, vyrukai gali pratęsti giminę, tai irgi labai svarbu.
Štai, Harvardo universiteto mokslininkai yra apskaičiavę, kad Kinijoje 100 moterų tenka apie 118 vyrų. Atsižvelgus į Kinijos gyventojų skaičių, šalyje gyvena apie 40 mln., pavadinkime, viengungių.
Kitas veiksnys, lemiantis nuotakų pabrangimą – tai auganti Kinijos ekonomika. Tėvai, leisdami savo dukteris už vyrų, reikalauja, kad jų skiriama jiems pinigų suma būtų kuo didesnė. Arba pataria savo atžaloms ieškoti tokių vyrų, kurie turėtų kapšą pinigų.
Deja, skurdžiau gyvenantiems vyrams Kinijoje tai kelia vis daugiau sunkumų. Ypač ši problema opi provincijos regionuose.
Šalyje daug kaimų, kur gyvena beveik vien tik vieniši vyrai, mat jie neišgali turėti žmonos.
"Paprastai, jie vadinami plikomis šakomis. Jie neturi daug pinigų, nėra išsilavinę, neturi nei žmonos, nei vaikų. Jie tarsi medžiai be lapų. Kinijoje – labai daug vietų, kur gyvena labai daug tokių vyrų arba vien tik jie", – pasakojo Manya Koetse, Kinijos žurnalistė.
"Iš tiesų problema dar didesnė nei ta, kad jie neturi pinigų. Pačios moterys išvažiuoja iš kaimų ir persikrausto į didmiesčius. Kodėl? Nes ten gyvena daugiau pasiturinčių vyrų, kurie galėtų jas aprūpinti viskuo, ko tik jos geidžia. O kai kaime lieka 20 vyrų ir viena moteris, akivaizdu, kad konkurencija dėl jos – labai didelė. Merginos tėvams – tai galimybė kaip reikiant pasipelnyti", – pridūrė M.Koetse.
Naujausi komentarai