Iki šiol turtingiausios Europos šalies gyventojai be didesnių rūpesčių mėgavosi ekonomine gerove ir tik iš šalies stebėjo, kaip gretimos šalys galynėjasi su krize. Bet sunkmetis neaplenkė ir turtuolių oazės vadinamo Liuksemburgo.
Liuksemburgas
Tokios didelės protesto akcijos, kokia šią savaitę vyko prie koncerno "Acelor-Mittal" būstinės Liuksemburgo mieste, liuksemburgiečiai jau seniai nematė. Antradienį į sostinės gatves išėję didžiausio Europoje plieno koncerno darbininkai parodė, kad ekonominė krizė neturi valstybinių sienų.
Liuksemburge reziduojantis koncernas "Acelor-Mittal" valdo plieno liejyklas Vokietijoje, Belgijoje, Prancūzijoje, o iš jų plienas ir jo gaminiai eksportuojami į visą pasaulį. Kadangi plieno poreikis dėl pasaulinės krizės perpus sumažėjo, koncernas "Acelor-Mittal" savo įmonėse naikina 9000 darbo vietų, iš jų 6000 – minėtose Europos valstybėse.
Šią savaitę Liuksemburge surengtoje protesto akcijoje dalyvavo daugiausia kaimynės Prancūzijos plieno liejyklų darbininkai. 1,5 tūkst. įtūžusių protestantų veržėsi į Liuksemburge esančio koncerno "Acelor-Mittal" administracinį pastatą ir net apmėtė jį dūminėmis bombomis.
Plieno liejikų įtūžį padidino žinia, kad koncerno "Acelor-Mittal" savininkai atleidžia tūkstančius darbuotojų, kai 200 akcininkų už praėjusius metus gavo 1,1 mlrd. JAV dolerių (apie 2,8 mlrd. litų) dividendų.
Protesto akcijų Liuksemburge planuojama ir daugiau. Ekonominė krizė veržiasi ir į kitas pramonės įmones. Liuksemburgo profesinių sąjungų susivienijimo vadovas žurnalistams tvirtino, kad padėtis darosi dramatiška.
Naujausi komentarai