Antivokiška retorika garsėjantis Jaroslawas Kaczynskis (Jaroslavas Kačynskis) taip pat pareiškė, kad „Vokietija yra per silpna valstybė, kad vaidintų ES lyderės vaidmenį“.
„Ji neturi adekvačios ekonominės ar karinės įtakos“, kad galėtų vadovauti žemynui, interviu nacionalistinės pakraipos savaitraščiui „Gazeta Polska“ sakė J.Kaczynskis. Antradienį, dieną prie tai, kai šis savaitraščio numeris pasirodė prekyboje, interviu paskelbė Lenkijos naujienų agentūra PAP.
J.Kaczynskis taip pat tvirtino, kad „dabartinis Vokietijos dominavimas ES yra dirbtinė situacija, lemiama ekonominių santykių ir elito Briuselyje neįtikimo oportunizmo“.
Buvęs Lenkijos premjeras taip pat tvirtino, kad tokia tvarka yra „pasmerkta katastrofai, o Tusko išrinkimas antrai kadencijai bus dar vienas žingsnis, priartinsiantis visą Sąjungą prie dar didesnės krizės“.
J.Kaczynskio valdančioji populistinė partija „Įstatymas ir teisingumas“ (PiS) savaitgalį daug ką nustebino, kai vietoje D.Tusko, savo seno ir nesutaikomo priešininko, staiga pasiūlė europarlamentarą Jaceką Saryuszą-Wolskį ( Jaceką Sarjušą-Volskį) .
Ginčas dėl Lenkijos bandymo pakeisti D.Tuską grasina užtemdyti šios savaitės viršūnių susitikimą, kurio metu norėta pademonstruoti bloko vienybę po Didžiosios Britanijos apsisprendimo pasitraukti iš ES.
Ketvirtadienį prasidėsiantį dviejų dienų susitikimą gali paskandinti senas susiskaldymas tarp Rytų ir Vakarų, nes Vengrija užsiminė remianti alternatyvų, Lenkijos euroskeptiškos vyriausybės pasiūlytą kandidatą.
J.Kaczynskis taip pat apkaltino D.Tuską, kurį laiko savo konkurentu Lenkijos politikoje, pažeidus taisykles dėl Europos Vadovų Tarybos pirmininkų neutralumo ir „atvirai palaikant“ savo buvusią partiją – liberalų Pilietinę platformą (PO).
Naujausi komentarai