Pereiti į pagrindinį turinį

Lietuvos užsienio reikalų ministras sveikina A. Beliackio paleidimą

2014-06-21 16:45
BNS inf.
Alesius Beliackis
Alesius Beliackis / R.Vilimo/BFL nuotr.

Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius šeštadienį pasveikino netikėtą garsaus Baltarusijos žmogaus teisių gynėjo Alesiaus Beliackio paleidimą iš kalėjimo.

„Žinoma, kad tai yra labai geras žingsnis teisinga linkme. Jeigu būtų visi politiniai kaliniai paleisti, manau, kad dialogas su Baltarusija vyktų gerokai sėkmingiau ir konstruktyviau“, - BNS sakė ministras.

Jis tvirtino nežinąs priežasčių, kodėl A.Beliackis anksčiau laiko paleistas į laisvę.

„Tikrai dar nežinome iki galo aplinkybių, bet pats faktas labai sveikintinas (...). Manau, kad dabar neverta būtų spėlioti (priežasčių - BNS), palaukime oficialių paaiškinimų“, - tvirtino L.Linkevičius.

Šeštadienį ministrui telefonu pavyko susisiekti su A.Beliackiu. Jis palinkėjo žmogaus teisių gynėjui sveikatos ir tvirtybės bei išreiškė viltį artimiausiu metu pasimatyti, BNS sakė ministro patarėja Rasa Jakilaitienė.

Baltarusijoje šeštadienį netikėtai iš kalėjimo į laisvę išleistas garsus žmogaus teisių gynėjas A.Beliackis, kuris buvo įkalintas 2011 metais, kai prezidentas Aleksandras Lukašenka ėmėsi prievartos veiksmų prieš persekiojamą opoziciją.

„Jis ką tik paleistas“, – naujienų agentūrai AFP sakė A.Beliackio žmona Natalija, kuri dar pridūrė, kad jai nebuvo paaiškinta, kodėl jos vyras paleistas anksčiau.

A.Beliackis yra žmogaus teisių gynimo organizacijos „Viasna“, padedančios politinių represijų aukoms, lyderis.

Jis buvo sulaikytas 2011 metų rugpjūčio pradžioje Minske ir nuteistas kalėti 4,5 metų griežto režimo pataisos kolonijoje, nes buvo pripažintas kaltu nesumokėjęs mokesčių už lėšas, laikytas užsienio bankų (Lenkijos ir Lietuvos) sąskaitose. A.Beliackis šias lėšas planavo naudoti pagalbai nukentėjusiems nuo represijų, tačiau negalėjo oficialiai įregistruoti savo organizacijos Baltarusijoje.

Duomenis apie A.Beliackio sąskaitas Minskui perdavė Lenkijos prokuratūra ir Lietuvos teisingumo ministerija. Vilnius ir Varšuva vėliau šį žingsnį pripažino klaida ir atsiprašė A.Beliackio artimųjų.

Nuo 1994 metų Baltarusiją valdantis A.Lukašenka susidorojimą su žmogaus teisių gynėjais ir politine opozicija pradėjo po 2010-ųjų gruodžio, kai buvo perrinktas prezidentu dar vienai kadencijai, nepaisant masinių protestų dėl šių rinkimų rezultatų klastojimo.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra