Londone įsidarbinusi jaunesniąja brokere, ji greitai įsisavino kolegų vyrų pomėgį naktimis trankytis po klubus ir šėlti. Vos prabilusi moteris neteko darbo. Tuomet Venetia Thompson nusprendė išleisti knygą, rašo Didžiosios Britanijos laikraštis "The Times".
Iliuzijos išsisklaidė
Vieną rytą žadintuvas pažadino Venetią 5.45 val. Mergina gulėjo pusnuogė ant grindų šalia lovos, prie kojų gulėjo numestas rankinukas, jo turinys buvo išbarstytas. V.Thompson čiupo tris dienas ant stalčiaus stovėjusią stiklinę vandens, išgėrė kelias tabletes nuo galvos skausmo ir nukulniavo į dušą.
Kamuojama sunkaus pagirių sindromo mergina pavėlavo į darbą. Sėdėdama prie kompiuterio ji bandė prisiminti praėjusio vakaro įvykius. Restoranas, brangus vynas, naktinis klubas ir talko milteliais smirdanti striptizo šokėja vardu Keisha.
Įsidarbinusi brokere ji svajojo apie įdomią veiklą, gerą atlyginimą ir dideles perspektyvas, bet netrukus pradėjo grimzti į liūną. Aštuonių patiekalų valgiaraštis, buteliai vyno po 900 svarų sterlingų (3,5 tūkst. litų), šampano upės striptizo klubuose, beprasmis seksas ir trumpalaikės draugystės – visa tai tapo jos kasdienybe.
Tačiau po 14 mėnesių, 2008 m. vasarį, V.Thompson buvo išmesta iš darbo už tai, kad žurnale "The Spectator" aprašė savo patirtį dirbant vienoje stambiausių Londono brokerių įmonių.
Vienintelis būdas išgyventi
Nuo pirmų dienų darbe V.Thompson pajuto testosterono, nepadorių pokštų ir keiksmažodžių perpildytą atmosferą. Bene padoriausia iš jai prilipusių pravardžių buvo Oro Pagalvė.
Biure buvo vos kelios moterys. V.Thompson greitai perprato vyrų taisykles ir pradėjo žaisti pagal jas. Tai buvo vienintelė galimybė išgyventi šiame darbe. Bet jau po keturių mėnesių mergina pasijuto fiziškai ir morališkai išsekinta. Jai išsivystė inkstų liga, ji nustojo normaliai valgyti ir miegoti. Kartą greitoji pagalba buvo išvežusi ją į ligoninę. Bet brokeris negali sau leisti pripažinti savo silpnybės.
Ji dažnai grįždavo namo 4 val., apsiprausdavo ir eidavo tiesiai į darbą.
Naktinis šėlsmas
Susitikimai su klientais irgi neapsieidavo be kelių butelių vyno. Netrukus V.Thompson pajuto, kad klimpsta į alkoholizmą. Net tomis dienomis, kai nebuvo jokių verslo susitikimų, ji išgerdavo bent vieną butelį vyno, paskui šiek tiek martinio ir užkąsdavo kokio nors prasto maisto, kuris gali lengvai privesti prie širdies ligų.
Brokeris privalo pataikauti klientams ir vykdyti tai, ko jie nori. Vakaras su prekiautoju Mo restorane "Mayfair" buvo tipinis naktinis pasilinksminimas Londono centre.
"Atsiprašau, gal jūs galėtumėte mažiau keiktis? Mes su žmona norime ramiai pavakarieniauti, o jūs mums trukdote", – priekaištavo prie gretimo stalo sėdinti porelė.
Bet kuo daugiau kokaino sutraukdavo Mo restorano tualete, tuo daugiau jis keikėsi. Po dviejų butelių šampano jie išgėrė tris butelius vyno. Artėjant vidurnakčiui Mo užsimanė, kad merginos pašoktų jam ant kelių. V.Thompson po aštuonių kokteilių jautėsi pavargusi, bet negalėjo išeiti namo.
Jie nuėjo į naktinį klubą "Soho", kur jau linksminosi Mo bičiuliai. Tokių studentiškos išvaizdos berniukų Londono investicijų bankuose ir finansų įmonėse galima rasti daug. Po keleto šokių ant kelių jie nusileido į rūsį, kur galima išsinuomoti merginas. Tuo metu V.Thompson tyliai paspruko namo. Grįžusi 5 val. ji išgėrė kavos ir išskubėjo į darbą.
Įsiutino viršininką
Keltis kasdien būdavo vis sunkiau. V.Thompson pradėjo svajoti apie paprastą darbą nuo devynių iki penkių, kad ir kavinėje "Starbucks", jeigu nereikėtų keltis drebančiai 5 val.
Prasidėjusi pasaulinė krizė neaplenkė ir Londono finansų centro Sičio. Brokerių įmonėje, kurioje dirbo V.Thompson, prasidėjo pertvarkos, ėmė megztis intrigos. Mergina pamatė tikrąjį viršininko veidą, kai jis pradėjo rėkti ant jos ir psichologiškai ją spausti. Tuomet ji suprato, kad atėjo laikas sprukti iš šito darbo.
Dėl nervinio išsekimo gavusi nedarbingumo pažymėjimą dešimčiai dienų, V.Thompson tysojo lovoje ir vieną dieną nusprendė ką nors parašinėti – tai mėgdavo daryti universitete. Ji parašė straipsnį į žurnalą "The Spectator" apie savo patirtį darbe.
Nors ji neminėjo nei firmos pavadinimo, nei pavardžių, darbe visi viską suprato. Metas, kai įsisiautėjo finansų krizė, buvo labai nepalankus tokiems pokštams. Mergina prarado darbą.
Krizė pakeitė gyvenimo skonį
V.Thompson spėjo užčiuopti paskutinius Londono finansų centro besaikio gyvenimo metus. Dabar dalis bankų ir įmonių bankrutavo, dalis neatpažįstamai pasikeitė. Dauguma jos pažįstamų prekiautojų liko be darbo.
"Bet Sičio brokeriai toliau pramogauja, kaip ir anksčiau. Kol yra prekiautojų, kuriuos galima suvilioti, brokeriai trauks juos į paviršių, – reziumavo V.Thompson. – Bet aš manau, kad viskas, įskaitant vyną po kelis šimtus svarų sterlingų už butelį, dabar turi kiek kitokį skonį."
Naujausi komentarai