Pereiti į pagrindinį turinį

A. Lukašenka: Baltarusija patiria spaudimą dėl branduolinės jėgainės statybos

2020-09-11 13:28

Baltarusijos prezidentas Aliaksandras Lukašenka pareiškė, jog šalis patiria spaudimą dėl branduolinės jėgainės statybos.

Aliaksandras Lukašenka
Aliaksandras Lukašenka / Scanpix nuotr.

„Mes pritaikome taikaus atomo energiją savo pirmojoje atominėje elektrinėje. Tai yra viena priežasčių, dėl kurių mums daromas spaudimas. Lenkijoje galima planuoti (amerikiečiai pastatys jiems naują elektrinę), o mums negalima. Suomija gali statytis branduolinius reaktorius, bet mes negalime“, – penktadienį Baltarusijos mokslų akademijoje kalbėjo A. Lukašenka.

Jį cituoja valstybinė naujienų agentūra BelTA.

„Aplink Baltarusiją veikia branduolinės jėgainės (po kelis objektus Rusijoje ir Ukrainoje), tačiau, nepaisant to, šalis vis dar spaudžiama dėl AE statybos“, – pabrėžė jis.

A. Lukašenka pareiškė branduolinę jėgainę laikantis Baltarusijos ekonominio saugumo ir nepriklausomybės garantu.

„Be manęs ar su manimi suprasite, kas yra AE. Tai – ne tik didelis pasiekimas ir pigi energija. Tai didžiausias mūsų šalies saugumas, (...) tai – proveržis, mūsų nepriklausomybės dalis“, – akcentavo jis.

Lietuva yra aktyviausia Astravo AE projekto kritikė, akcentuojanti būtinybę laikytis saugumo reikalavimų. Minskas šiuos Vilniaus priekaištus atmeta. Tuo tarpu visos trys Baltijos šalys priartėjo prie techninių žingsnių, reikalingų solidariam Astravo AE elektros boikotui, galutinio suderinimo.

Šią savaitę Astravo jėgainėje pradėti pirmojo reaktoriaus hidrauliniai bandymai, kuris, kaip skelbė Baltarusijos energetikos ministerija, elektrą pradės gaminti lapkričio mėnesį.

Pirmąją Baltarusijoje branduolinę jėgainę netoli Lietuvos valstybinės sienos stato Rusijos valstybinė branduolinės energetikos korporacija „Rosatom“, projektas finansuojamas Rusijos valstybine paskola. Jėgainė turės du rusiško VVER projekto reaktorius, kurių kiekvieno galia – 1 200 megavatų.

Antrąjį reaktorių tikimasi įjungti praėjus maždaug vieneriems metams nuo pirmojo reaktoriaus veiklos pradžios.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra