Ukrainos valdžia aštriai kritikuojama už pranešimą, kad A. Babčenka buvo nužudytas užsakomosios žmogžudystės stiliumi, nors jau kitą dieną žurnalistas gyvas pasirodė spaudos konferencijoje.
J. Stoltenbergas, kaip ir daugybė žiniasklaidos laisvę ginančių organizacijų, būgštauja, kad ta operacija gali padaryti neigiamą poveikį žurnalistų darbui visame pasaulyje.
„Norėčiau pabrėžti, jog apgailestauju, kad šis incidentas gali pakirsti pasitikėjimą laisva žiniasklaida ir gali būti panaudotas kurstant propagandą“, – žurnalistams sakė NATO vadovas.
„Esu tvirtai įsitikinęs, kad geriausias būdas užtikrinti, kad nesame melagingų naujienų aukos – turėti laisvą ir nepriklausomą žiniasklaidą“, – pridūrė jis.
Po A. Babčenkos incidento nuskambėjo perspėjimų, kad jis sukels naujų kaltinimų dėl žiniasklaidos nesąžiningumo tuomet, kai vis labiau ryškėja skirtumas tarp patikimų ir nepatikimų naujienų šaltinių.
A. Babčenka ir Ukrainos vyriausybė pateisino inscenizavimą tuo, kad jis padėjo užkirsti kelią tikram sąmokslui nužudyti reporterį.
Kremlius savo ruožtu pavadino incidentą „mažų mažiausiai keistu“ ir paneigė mestus jam kaltinimus mėginus nužudyti A. Babčenką, kuris yra aršus prezidento Vladimiro Putino vyriausybės kritikas.
Naujausi komentarai