Libijos vadovas Muamaras Kadafis priėmė Venesuelos prezidento Hugo Chavezo pasiūlymą išspręsti Libijos konfliktą per tarpininkus.
Apie tai ketvirtadienį pranešė naujienų agentūra „Al Jazeera“, pateikdama nuorodas į gaunamus laiškus iš Venesuelos.
Venesuela pasiūlė kurti draugiškų šalių bloką, kuris padėtų spręsti Libijoje kilusius konfliktus.
Kaip teigia Venesuelos užsienio reikalų ministerija, reikia sustabdyti smurto bangą, kuri nusirito Šiaurės Afrikoje, naudojant diplomatines priemones, o ne karinę jėgą. Kaip teigiama ataskaitoje, Arabų šalių lyga taip pat sutiko su šiuo pasiūlymu.
Remiantis paskelbtu pareiškimu, Venesuelos vyriausybės atstovas teigia, kad Chavezas jau anksčiau buvo kalbėjęs su Kadafiu ir aptarė galimybę sudaryti tarptautinių tarpininkų komisiją, siekiant išspręsti krizinę padėtį Libijoje.
Kaip bebūtų, JAV ir Prancūzija atmetė Venesuelos prezidento Hugo Chavezo pasiūlymą dėl tarptautinės komisijos sudarymo sprendžiant neramumus Libijoje.
Baltųjų rūmų atstovas Filipas Crowley dar kartą pasiūlė Muamarui Kadafiui atsistatydinti, praneša televizijos kanalas „Al Jazeera“. F. Crowley taip pat pabrėžė, kad tarptautinė komisija, kuri pasakytų pulkininkui ką jis turi daryti savo šalies ir jos žmonių labui, yra nereikalinga.
Prancūzijos užsienio reikalų ministerija pareiškė, kad bet kokios derybos, siekiant padėti M. Kadafiui, nėra sveikintinos.
Opozicinės Venesuelos partijos kritikuoja Hugo Chavezą dėl jo pozicijos Libijos diktatoriaus atžvilgiu. Pasak opozicijos atstovų, Venesuelos lyderio pozicija šiuo klausimu turės įtakos šalies reputacijai užsienyje.
Šiuo metu gvildenamos su ekologija ir aplinkotyra susijusios problemos pasiekė ir Kiniją.
Kinijos Aplinkos apsaugos ministro Zhou Shensyan teigimu, jei artimiausiu metu nebus imtasi reikalingų priemonių, ekologija ir gamtinių išteklių stoka gali tapti grėsme Kinijos ekonomikos augimui.
Laikraštyje „Kinijos aplinkos naujienos“ paskelbtoje ataskaitoje teigiama, kad Kinija būtinai turi sumažinti išmetamą anglies dioksido kiekį. Pagal šį indeksą, Kinija užima pirmąją vietą pasaulyje.
„Per visą tūkstantmetę Kinijos istoriją, niekada nebuvo tokio didelio konflikto tarp žmogaus ir gamtos kaip šiandieną“, - citavo laikraštis.
Ministro žodžiai dar kartą pabrėžė pagrindines Kinijos politikos problemas.
Viena vertus, Kinija siekia spartaus ekonomikos augimo. Kita vertus, jai tenka kovoti su aplinkos tarša ir besaikiu išteklių naudojimu.
Naujausi komentarai