Pereiti į pagrindinį turinį

Niujorko valstija uždraus skalūnų dujų ir naftos gavybą savo teritorijoje

2014-12-18 09:24
AFP-BNS inf.
Niujorko valstija uždraus skalūnų dujų ir naftos gavybą savo teritorijoje
Niujorko valstija uždraus skalūnų dujų ir naftos gavybą savo teritorijoje / AFP nuotr.

Niujorko valstijos gubernatorius Andrew Cuomo (Endrius Kuomas) trečiadienį paskelbė uždrausiantis naudoti hidraulinį uolienų plėšymą valstijos teritorijoje, argumentuodamas, kad prieštaringai vertinamas naftos ir dujų gavybos metodas potencialiai kelia pavojų žmonių sveikatai.

Šis pranešimas pratęsia faktinį to metodo naudojimo Niujorko valstijoje draudimą. Hidraulinis uolienų plėšymas gali padėti išgauti didelius kiekius skalūnų dujų, tačiau ekologai nerimauja dėl jo poveikio aplinkai.

Energetikos pramonė skundžiasi, kad Niujorko valstija, kitaip negu jos kaimynės, neišnaudoja galimybės sukurti naujų darbo vietų ir pritraukti investicijų, vengdama vystyti išteklių gavybą didžiuliame skalūnų dujų telkinyje „Marcellus“, plytinčiame JAV rytinio regiono gelmėse.

Tačiau A.Cuomo pranešimą palankiai įvertino aplinkosaugininkų organizacijos.

„Besikaupiantys moksliniai įrodymai byloja apie rimtas grėsmes žmonių sveikatai dėl hidraulinio plėšymo operacijų“, – pažymėjo Gamtinių išteklių gynimo tarybos Niujorko programos direktoriaus pavaduotoja Kate Sinding (Keit Sinding).

„Paskelbęs šį pranešimą, gubernatorius įsiklausė ... demonstruodamas drąsą ir nacionalinę lyderystę šiuo kritiškai svarbiu klausimu“, – pridūrė ji.

Kai kurios JAV valstijos ir kitos šalys uždraudė tam tikro pobūdžio hidraulinį plėšymą, bet energetikos pramonė tikina, kad tie metodai buvo naudojami dešimtmečius ir yra saugūs.

Naudojant šį metodą, vandens, smėlio ir cheminių medžiagų mišinys dideliu spaudimu pumpuojamas į skalūnų telkinius, skaldydamas uolienas ir atpalaiduodamas jose susikaupusias dujas bei naftą. Ši technologija pastaruoju metu leido smarkiai padidinti energetikos išteklių gavybą Jungtinėse Valstijose.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų