OMON pareigūnai: mes verčiami uždarbiauti, saugoti nusikaltėlius ir prostitutes Pereiti į pagrindinį turinį

OMON pareigūnai: mes verčiami uždarbiauti, saugoti nusikaltėlius ir prostitutes

2010-02-01 19:31
OMON pareigūnai: mes verčiami uždarbiauti, saugoti nusikaltėlius ir prostitutes
OMON pareigūnai: mes verčiami uždarbiauti, saugoti nusikaltėlius ir prostitutes / "Reuters" nuotr.

Specialios paskirties milicijos būriai (OMON) yra svarbi Kremliaus atrama kovoje prieš opoziciją. Tačiau pareigūnai skundžiasi, kad būti valdžios įrankiu yra tolygu pragarui.

Pasiskundė prezidentui

Maskvos antras OMON batalionas, kurio pagrindinė užduotis yra vaikyti gatvių protestuotojus, pasiskundė prezidentui Dmitrijui Medvedevui dėl nepakenčiamų darbo sąlygų ir vadovų savivalės. Pareigūnai teigia, kad milicijos viršininkai uždarbiauja juos išnaudodami. Skundai pasiekė ne tik šalies vadovo administraciją, bet ir Generalinę prokuratūrą.

Omonininkai teigia dirbantys kaip vergai: po 10-15 dienų iš eilės, po 20 valandų per parą be pietų pertraukos. Į Maskvos antrąjį OMON batalioną dažniausiai priimami žmonės iš kitų miestų, nes sostinės gyventojai užduoda per daug klausimų. Batalionas samdomas saugoti prabangius kotedžus ir netgi įtakingo gruzino nusikaltėlio, vadinamojo įteisinto vagies (rus. - „vor v zakone“) biurą. Be to, pareigūnams tenka saugoti prostitutes.

Vidaus reikalų ministerija pažadėjo patikrinti šią informaciją ir nubausti tuos, kurie bando apšmeižti specialias tarnybas. Maskvos OMON viršininkas Viačeslavas Chaustovas nenorėjo nieko komentuoti, tik pasakė: „Jeigu užsiveisė žiurkė, vadinasi, užsiveisė.“

Pinigų kalimo mašina

Maskvos antras OMON batalionas vaiko protestuoti išeinančius opozicijos šalininkus. Pasak pareigūnų, jų vadas pulkininkas Sergejus Jevtikovas iš kiekvieno reikalauja sulaikyti po tris žmones. Jeigu planas nebus įvykdytas, omonininkas neteks priedo prie atlyginimo arba premijos.

Milicijos vadovybė per susirinkimus eiliniams pareigūnams aiškina, kad opozicijos protestus finansuoja užsienio specialiosios tarnybos. Vieno Rusijos opozicijos lyderių Eduardo Limonovo atžvilgiu galioja specialus įsakymas: kai tik jį pamatysi - iš karto griebk ir dėk antrankius.

Vadovai batalioną pavertė pinigų kalimo mašina, laiške teigia pareigūnai. Konfliktas su vadovybe esą kilo po to, kai būrys atsisakė vaikyti vietos gyventojų mitingą šalie prekybos centro „Maskva“, kur uždarius Čerkizovo turgų persikraustė dalis prekeivių. Omonininkai įsitikinę, kad už jų atvykimą buvo sumokėta.

„Kai atvažiavome, prie mūsų priėjo žmogus civiliais drabužiais ir sako: „Aš apsaugos tarnybos viršininkas. Dabar ateis vietos gyventojai ir protestuos prieš turgų. Jūsų užduotis yra laužyti plakatus. Moterų ir vaikų nelieskite, o vyrus tempkite į mūsų teritoriją“, - laiške pasakojo būrio pareigūnai.

Netrukus atvyko kriminalinės milicijos viršininkas, vietos prokuratūros atstovai. Tuomet atskubėjo ir OMON vadovai.

„Kriminalinės milicijos viršininką užplūdo keiksmažodžiais, o kitą dieną pulkininkas Jevtikovas atimdamas iš jo pažymėjimą pasakė: „Tokius pinigus sugadinai, kvaily.“ Vyresnysis leitenantas buvo atleistas“, - pasakojama laiške.

Atlygis - pinigais ir laipsniais

Pasak pareigūnų, dėl papildomo uždarbio su verslininkais tariasi bataliono vadas S.Jevtikovas arba kuopos vadas. Kartais ir eilinis būrio kovotojas ateina ir pasako: „Aš čia susitariau pasaugoti kebabų kioską. Ar galių? Mokėsiu po 2 tūkst. rublių per dieną.“

„Rubliovkos greitkelyje saugome aštuonis kotedžus, taip pat gamyklą Filiuose. Arbate yra vieno gruzinų įteisinto vagies biuras, jį irgi saugome. Dabar jis yra verslininkas. Jam labai patinka, kad praėjusiame dešimtmetyje OMON ir Kovos su organizuotu nusikalstamumu tarnyba jį spaudė, o dabar saugo. Du džipai su omonininkais važinėja su juo. Jis mūsų pulkininkui už vieną žmogų kasdien moka 12 tūkst. rublių, pastarajam atitenka 1500“, - laiške pasakojo OMON pareigūnai.

Tie, kas neužduoda klausimų, gauna ne tik pinigų, bet ir aukštesnes pareigas.

„Du S.Jevtikovo pavaduotojai anksčiau laiko gavo papulkininkio laipsnius. Už ką? Vienas jų, papulkininkis Ivanovas, Chimkuose aikštėje prie trijų stočių renka pinigus iš prostitučių. Visus šiuos taškus kontroliuoja Maskvos OMON“, - teigiama laiške.

Pasak skundo autorių, laisvo elgesio merginos kartais atvažiuoja į OMON bazę palinksminti aukštų pareigūnų.

„Strogino rajone Maskvos OMON kontroliuoja visus prostitučių butus. Mūsų bazė yra netoli, ir pareigūnai bet kurią akimirką gali atvykti, jeigu klientas pradeda smurtauti arba atsisako mokėti“, - laiške teigia OMON pareigūnai.

Žada nubausti šmeižikus

Vidaus reikalų ministro pirmasis pavaduotojas Michailas Suchodolskis pažadėjo patikrinti OMON pareigūnų skunde išdėstytus faktus, bet teigė abejojantis, kad jie pasitvirtins.

„Yra daug norinčių apšmeižti šiuos specialiuosius padalinius, - sakė jis. - Jeigu išdėstyti faktai nepasitvirtins, mes ginsime mūsų pareigūnų garbę ir orumą, remdamiesi įstatymais.“

Prabilti išdrįsta vienetai

Apie Rusijos teisėsaugos ydas patys pareigūnai prabyla jau ne pirmą kartą. Praėjusių metų lapkritį milicininkas Aleksejus Dymovskis portale „Youtube“ patalpino kreipimąsi į premjerą Vladimirą Putiną ir papasakojo apie aukštų milicijos pareigūnų korupciją.

A.Dymovskis kaltino savo viršininkus, kad jie verčia jį dirbti savaitgaliais, tirti išgalvotus nusikaltimus ir sodinti į kalėjimą nekaltus žmones, taip pat neleidžia jam siekti kompensacijos dėl sužeidimo.

„Noriu parodyti jums milicininkų visoje Rusijoje gyvenimą iš vidaus ... Nemokšiškumas, neišsiauklėjimas, pramuštgalviškumas, kai pareigūnai miršta dėl savo bukapročių viršininkų“, - prieš kamerą kalbėjo milicininkas.

Šis vaizdo įrašas, portale „Youtube“ peržiūrėtas kelis šimtus tūkstančių kartų, sulaukė didelio atgarsio. Vidaus reikalų ministerija žadėjo imtis tyrimo, bet milicininkas nieko nepešė. Jo prašymas akis į akį susitikti su premjeru V.Putinu liko neišgirstas.

Vadovybė apkaltino milicininką šmeižtu ir pinigų grobstymu ir atleido iš darbo. Sausio viduryje pasižadėjimą neišvykti pasirašęs vyras buvo areštuotas ir apkaltintas pagal dar kelis baudžiamojo kodekso straipsnius : „Sukčiavimas“ ir „Dokumentų klastojimas“.

Po A.Dymovskio kreipimosi internete pasirodė dar keli panašūs vaizdo įrašai, kuriuose apie korupciją Rusijos teisėsaugoje pasakojo Uchtos operatyvinis įgaliotinis Michailas Jevsejevas ir buvęs Maskvos kelių milicininkas Vadimas Smirnovas.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra