Ukrainos prezidento rinkimų lyderis Porošenka patvirtino planuojantis parduoti savo verslą po prisaikdinimo
Ukrainos oligarchas Petro Porošenka, aiškiai pirmaujantis prezidento rinkimuose, patvirtino ketinimus parduoti savo verslo aktyvus, kai tik perims valstybės vadovo postą.
„Kalbant apie mano verslą, sutartis su investicijų bendrove dėl pirkėjų paieškos bus sudaryta tuojau po to“, – P.Porošenka sakė žurnalistams per pirmadienį paryčiais surengtą spaudos konferenciją jo rinkimų štabe.
Ankstesniuose žiniasklaidos pranešimuose nurodoma, kad 2005 metų kovą tapęs Nacionalinės saugumo ir gynybos tarybos vadovu, P.Porošenka visų savo verslo aktyvų valdymą perdavė Petro Porošenkos uždarajam nediversifikuotajam verslo investicijų fondui (ZNKIF), kuris vėliau buvo pervadintas „Prime Asset Capital“.
Ukrainos rinkimai „didele dalimi patvirtino demokratinius įsipareigojimus“, sako ESBO
Ukrainos prezidento rinkimai „didele dalimi patvirtino demokratinius įsipareigojimus“ ir suteikė naujajam lyderiui legitimumą, kuris būtinas kovojant su separatistų sukilėliais šalyje, pirmadienį pareiškė Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) stebėtojai.
Pareigūnai padėjo „palengvinti rinkimus, kurie didele dalimi patvirtino demokratinius įsipareigojimus“, – sakė ESBO misijos vadovas.
Kitas Europos stebėtojas pareiškė, kad rinkimai „suteikė naujam Ukrainos prezidentui legitimumą, leidžiantį nedelsiant pradėti inkliuzyvų dialogą su visais rytinių regionų piliečiais“.
Porošenka žada, kad Ukraina netaps „dar vienu Somaliu“
Ukrainos milijardierius Petro Porošenka po pergalės prezidento rinkimuose pirmadienį pareiškė, kad neleis prorusiškiems sukilėliams separatistų kontroliuojamų šalies rytų paversti dar vienu Somaliu.
„Negali būti derybų su teroristais, - sakė P.Porošenka žurnalistams. - Jie siekia Donbasą paversti Somaliu. Niekam neleisiu taip elgtis su mūsų valstybe, ir tikiuosi, kad Rusija pritars mano požiūriui“.
Ukrainos išrinktasis prezidentas Porošenka ragina spręsti Krymo klausimą
Milijardierius Petro Porošenka, paskelbęs pergalę Ukrainos prezidento rinkimuose, pirmadienį pareiškė, kad vienu iš svarbiausių jo uždavinių taps Rusijos aneksuoto Krymo klausimo sprendimas.
„Vienu iš pirmųjų prezidento (ir) visos Ukrainos valdžios veiklos prioritetų taps Krymo klausimo sprendimas: Krymo grąžinimas Ukrainai, Kryme gyvenančių ukrainiečių, kurie dėl savo „ukrainietiškumo“ dabar patiria itin didelį spaudimą, apsauga“, – jis sakė per Kijeve vykusią spaudos konferenciją.
P.Porošenka pridūrė, kad Ukrainos užsienio politikos prioritetas bus integracija į Europą.
„Naujosios valdžios prioritetas bus eurointegracija – ji pelnė milžinišką palaikymą tarp rinkėjų, dalyvavusių prezidento rinkimuose, – teigė jis. – turime ryžtingų ir ambicingų šalies modernizacijos planų. Prioritetai – kova su korupcija, nepriklausoma teisminė valdžios šaka.“
Išrinktasis Ukrainos prezidentas Porošenka nori tęsti ginkluotą operaciją prieš separatistus šalies rytuose
Milijardierius Petro Porošenka, paskelbęs pergalę Ukrainos prezidento rinkimuose, pirmadienį pareiškė norintis tęsti karinę operaciją prieš separatistus šalies rytuose, tačiau taip pat užtikrinti, kad ji taptų „veiksmingesnė“.
„Pritariu, kad operacija turi būti tęsiama, bet reikalauju, kad jos formatas būtų pakeistas“, – P.Porošenka sakė žurnalistams kitą dieną po rinkimų.
„Ji turi būti trumpesnės trukmės ir veiksmingesnė“, – pažymėjo jis.
Porošenka sako neketinantis keisti dabartinės vyriausybės sudėties
Ukrainos milijardierius Petro Porošenka pirmadienį pareiškė, kad po pergalės prezidento rinkimuose nekeis Arsenijaus Jaceniuko vadovaujamo ministrų kabineto sudėties.
„Neketinu keisti vyriausybės vadovybės“, - sakė P.Porošenka.
Jis taip pat pridūrė, jog norėtų savo pirmojo užsienio vizito vykti į Lenkiją, kur birželio 4 dieną bus minimos pirmųjų pusiau laisvų parlamento rinkimų komunistiniame bloke 25-osios metinės.
Ukrainos prezidento rinkimus laimėjęs Porošenka pirmojo vizito tikriausi vyks į Lenkiją
Pergalę Ukrainos prezidento rinkimuose paskelbęs Petro Porošenka sekmadienį pareiškė, kad per pirmąjį savo oficialų užsienio vizitą jis tikriausiai aplankys Lenkiją.
„Galbūt prisimenate, kad (žadėjau), jog mano pirmasis (vidaus) vizitas bus Donbase. Kalbant apie užsienio vizitą, jis gali būti surengtas Lenkijoje“, – P.Porošenka sakė žurnalistams.
Jis taip pat išreiškė viltį, kad prisaikdinimas prezidentu įvyks artimiausiu laiku.
„Manau, tai įvyks labai greitai – mes turim atlikti daug darbų“, – sakė P.Porošenka.
Į politiką pasukęs milijardierius konditerijos verslo magnatas tesėsiantis savo pažadą ir parduosiantis savo valdomus aktyvus po prisaikdinimo.
„Kalbant apie mano verslą, sutartis su investicijų bendrove dėl pirkėjų paieškos bus sudaryta tuojau po to“, – pažymėjo jis.
Didžiosios Britanijos transliuotojas BBC nurodė, kad Lenkijos prezidentas Bronislawas Komorowskis (Bronislavas Komorovskis) sekmadienį pasveikino P.Porošenką su pergale Ukrainos prezidento rinkimuose ir pakvietė jį atvykti į Lenkiją birželio 3–4 dienomis, kai bus minimos pirmųjų pusiau laisvų parlamento rinkimų komunistiniame bloke 25-osios metinės.
Ta proga Lenkijoje apsilankys JAV prezidentas Barackas Obama (Barakas Obama), kuris planuoja birželio 3 dieną susitikti su Vidurio ir Rytų Europos šalių lyderiais.
Ukrainos prezidento rinkimuose piliečių aktyvumas viršijo 60 proc., skelbia komisija
Rinkėjų aktyvumas per sekmadienį vykusius pirmalaikius Ukrainos prezidento rinkimus buvo didesnis negu 60 proc., pirmadienį pranešė Centrinės rinkimų komisijos vadovas Mychaila Ochendovskis.
Per spaudos konferenciją M.Ochendovskis sakė, kad jau gauti duomenys apie balsavimą 188 apygardose. Rinkimai vyko iš viso 189 apygardose.
„Galima jau dabar pasakyti, kad aktyvumas buvo didesnis negu 60 proc.“ – nurodė jis.
Kaip skelbia Centrinės rinkimų komisijos informacinė sistema „Vybory“, rinkėjų aktyvumas buvo 60,29 procento.
Aktyviausiai rinkėjai balsavo vakarinėse Lvovo (78,2 proc.), Ternopolio (76,63 proc.) ir Ivano Frankivsko srityse.
Mažiausias aktyvumas fiksuotas rytinėse Donecko (15,37 proc.) ir Luhansko (38,94 proc.) srityse, kur aktyviai veikia prorusiški sukilėliai, taip pat pietinėje Odesos srityje (46,01 procento).
Rusija gerbs Ukrainos žmonių rinkimuose pareikštą valią, sako URM vadovas
Rusija gerbs Ukrainos žmonių pareikštą valią, pirmadienį sakė užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas, komentuodamas Ukrainoje įvykusius prezidento rinkimus.
„Tai, kad balsavimas buvo organizuotas daugelyje Ukrainos sričių, apskritai tikriausiai yra pozityvus faktas. Kaip pasakė prezidentas, mes gerbsime Ukrainos žmonių pareikštą valią“, - sakė Rusijos diplomatijos vadovas spaudos konferencijoje Maskvoje.
Sekmadienį vykusius Ukrainos prezidento rinkimus jau pirmajame ture laimėjo į politiką pasukęs milijardierius konditerijos verslo magnatas Petro Porošenka, surinkęs beveik 54 proc. balsų, rodo duomenys, gauti suskaičiavus balsalapius daugiau nei pusėje apylinkių.
Rusija pasirengusi dialogui su išrinktuoju Ukrainos prezidentu Porošenka
Rusija pirmadienį pareiškė esanti pasiruošusi dialogui su Petro Porošenka, veikiausiai tapsiančiu Ukrainos prezidentu, tačiau perspėjo Kijevo valdžią neintensyvinti ginkluotų operacijų prieš separatistus šalies rytuose.
Atkartodamas per pastarąsias kelias dienas išsakytus Rusijos prezidento Vladimiro Putino pareiškimus, užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas pažymėjo, kad Ukrainos krizės sprendimo raktu galėtų tapti nuoširdus dialogas tarp Kijevo ir rytinių regionų, kuriuose prorusiški separatistai yra sukilę prieš nacionalinę vyriausybę.
Jis pridūrė, kad Maskva „atkreipė dėmesį į Petro Porošenkos pareiškimus, jog jis, jeigu būtų išrinktas prezidentu, iš Kijevo pirmiausiai vyktų į Donbasą“.
„Tame slypi raktas į sprendinį šioje giliausioje Ukrainos valstybingumo krizėje, kurią dabar stebime“, – sakė S.Lavrovas.
S.Lavrovas pridūrė, kad Maskva tikisi, jog naujoji Ukrainos valdžia po rinkimų paskelbs ketinanti laikytis Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) pasiūlyto krizės sureguliavimo plano.
„Labai tikimės, kad Ukrainos valdžia dabar, įvykus rinkimams, patvirtins arba paskelbs ketinimus laikytis sureguliavimo „žemėlapio“, kuris buvo pasiūlytas Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos vadovybės“, – pažymėjo jis.
S.Lavrovas pabrėžė, kad ESBO planą palaikė visa tarptautinė bendruomenė ir kad „juo reikia vadovautis“.
Naujausi komentarai