Pereiti į pagrindinį turinį

Protestuotojai peikia dar nepatvirtintą pasaulinio klimato sutartį

2015-12-12 15:26
AP-BNS inf.

Paryžiuje prie Eifelio bokšto susirinkę aktyvistai jau peikia dar nepatvirtintą pasaulinio klimato sutartį, kurią laiko per silpna, kad mūsų planeta būtų išgelbėta.

Tik optinė apgaulė

Kai JT klimato konferencijos Paryžiuje rengėjai pateikė, kaip jie patys tikisi, paskutinę sutarties versiją, aplinkosaugos ir žmogaus teisių grupių protestuotojai susirinko prie Eifelio bokšto, kad atkreiptų visuomenės dėmesį į kylantį vandens lygį jūrose, dažnėjančias sausras ir potvynius.

Vienos tokių grupių „Attac“ narys Thomas Coutrot (Toma Kutro) sako, kad minima sutartis tėra tik optinė apgaulė kuri „užmaskuoja“ rimtų politikos pokyčių stoką, kaip pavyzdžiui visiškai atsisakyti naftos kaip kuro panaudojimą.

„Ši sutartis nepriimtina“, – sakė jis ir ragino skelbti „nepaprastąją klimato padėtį“.

Tuo tarpu valstybių delegatai nagrinėja jiems pateiktą sutartį, kuri galbūt bus patvirtinta vėliau šeštadienį.

Kitos grupės, „Alternatiba“, narys Guillaume Durinas (Gijomas Diurenas) pareiškė: „mes esame įsitikinę, kad šio susitarimo nepakaks“.

Ir garsus klimatologas, ir „Greenpeace“ giria 

Vienas garsiųjų klimato mokslininkų, kritiškai vertinęs anksčiau JT klimato deryboms pateiktus tekstus, naujausią tekstą giria ir sako, kad jis atitinka mokslo požiūrį.

Hansas Joachimas Schellnhuberis (Hansas Joachimas Šelnhuberis), Potsdamo klimato tyrimų instituto Vokietijoje direktorius , sako, kad „jeigu bus sutarta ir įgyvendinta, tai reiškia šiltnamio dujų emisijos sumažinimą iki nulio per kelis dešimtmečius“.

Pasak jo, šeštadienį pateikta sutartis „atitinka mokslinius faktus, kuriuos mes pateikėme apie tai, ką reikia daryti norint apriboti tokias klimato grėsmes kaip ekstremalūs orai ir vandens lygio kilimas; norint stabilizuoti mūsų klimatą anglies dvideginio emisija viršūnę turi pasiekti gerokai anksčiau negu 2030-aisiais ir būtų visiškai eliminuota kuo anksčiau po 2050 metų“.

Dar jis pridūrė, kad „vyriausybės tikrai dabar gali žengti istorinį žingsnį, tad ateities kartos šį Paryžiaus viršūnių susitikimą minės per amžius“.

Panašios nuomonės yra ir aplinkosauginė organizacija „Greenpeace“ bei kitos garsios aplinkosaugos grupės – kad ši sutartis bus stiprus smūgis iškastinio kuro pramonei.

„Veikimo klimatui (stabilizuoti) ratas sukasi lėtai, bet Paryžiuje jis pasisuko. Ši sutartis pastato iškastinio kuro pramonę į klaidingą istorijos vietą“, – sakė „Greenpeace International“ vadovas Kumi Naidoo (Kumis Naidu).

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų