Pereiti į pagrindinį turinį

Pasaulio bankas: pandemija į skurdą šiemet gali įstumti 115 mln. žmonių

2020-10-07 17:16

Net iki 115 mln. žmonių šiemet gali būti įstumti į skurdą dėl ekonominio nuosmukio, kurį sukėlė COVID-19 pandemija, trečiadienį perspėjo Pasaulio bankas.

Davidas Malpassas
Davidas Malpassas / AFP nuotr.

Tai daugiau žmonių, nei bankas prognozavo anksčiau – rugpjūtį blogiausiu atveju prognozuota, kad šis skaičius gali pasiekti 100 mln. Naujausiose banko prognozėse teigiama, kad iki 2021 metų žemiau skurdo ribos, siekiančios 1,90 JAV dolerio per dieną, gali gyventi apie 150 mln. žmonių.

„Pandemija ir pasaulinė recesija gali lemti daugiau nei 1,4 proc. pasaulio populiacijos įstūmimą į skurdą“, – pranešime sakė Pasaulio banko vadovas Davidas Malpassas.

Jei pandemija nebūtų smogusi, pasaulinis skurdo mastas būtų nusmukęs iki 7,9 proc., tačiau jis dabar gali smukti net iki 9,4 proc., sakoma banko ataskaitoje.

Pasaulio banko ekonomistų teigimu, šiurpios naujų skurdo aukų prognozės, svyruojančios tarp 88 ir 115 mln. žmonių, priklausys nuo pasaulio ekonomikos prognozių, kurios, kaip numato Vašingtone įsikūręs bankas, svyruoja nuo 5 iki blogiausiu atveju 8 proc. susitraukimo.

Tai ištrintų dešimtmečių pažangą mažinant skurdo lygį. Banko ataskaitos autoriai perspėjo, kad tos vietos, kurias veikia ne tik ekonominės krizės, o ir konfliktai, gali tapti „skurdo epicentrais“.

Banko tyrime taip pat išsiaiškinta, kad skurdo lygis didėja tarp miestuose gyvenančių žmonių – tai gali užgožti paramos programas, sukurtas tvarkytis su skurdo lygiais tarp kaimų vietovėse gyvenančių asmenų.

Šiuo metu esama siekio iki 2030 metų išnaikinti skurdą – COVID-19 pandemija, konfliktų spaudimas ir klimato kaita šį tikslą pavers „nepasiekiamu, jei nebus imamasi sparčių ir reikšmingų politikos priemonių“, sakė Pasaulio bankas, perspėdamas, kad pasaulinis skurdo lygis ateinantį dešimtmetį gali siekti 7 proc.

„Tam, kad žingsniu atgal nežengtų vystymosi pažanga ir skurdo mažinimas, šalys turi pasiruošti kitokiai ekonomikai po COVID-19, leidžiant kapitalui, darbo jėgai, įgūdžiams ir inovacijoms pereiti į naują verslą ir sektorius“, – sakė D. Malpassas.

Bankas sakė, kad politikos atsakas turi būti proporcingas krizės sunkumui, įskaitant švietimo modernizavimą, mokymąsi nuotoliniu būdu ir naujų technologijų diegimą, siekiant išplėsti socialinės apsaugos programų taikymo erdvę.

Žvelgiant į platesnę skurdo sampratą, ataskaitoje nurodoma, kad beveik ketvirtis pasaulio populiacijos gyvena žemiau 3,20 JAV dolerio dienai ribos, o daugiau nei 40 proc. – beveik 3,3 mlrd. žmonių – gyvena žemiau 5,50 JAV dolerio dienai ribos.

 

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų