Pereiti į pagrindinį turinį

Pchenjanas grasina - Pietų Korėja brangiai sumokės „už provokaciją“

2009-11-12 19:25
Pchenjanas grasina - Pietų Korėja brangiai sumokės „už provokaciją“
Pchenjanas grasina - Pietų Korėja brangiai sumokės „už provokaciją“ / "Reuters" nuotr.

Šiaurės Korėja ketvirtadienį apkaltino Pietų Korėjos kariškius surengus šios savaitės susirėmimą jūroje ir sakė, kad jie brangiai sumokės už šią provokaciją.

Abi šalys kaltino viena kitą dėl antradienio susišaudymo netoli ginčijamos sienos Geltonojoje jūroje, kuris įvyko tik kiek daugiau nei savaitė prieš JAV prezidento Baracko Obamos vizitą Seule.

Pietų Korėja be dviejų papildomų patrulinių laivų į pasienį nusiuntė ir vieną naujesnių savo eskadrinių minininkų su torpedomis ir valdomomis raketomis, sakė šaltiniai armijoje.

„Pietų Korėjos pajėgos bus priverstos brangiai sumokėti už tą rimtą ginkluotą provokaciją", - pranešė Šiaurės Korėjos oficialioji naujienų agentūra KCNA, kuri cituoja šalies spaudą.

„Korėjos liaudies armijos, kuri yra įsitikusi teisumu ir dega neapykanta, artilerijos pabūklai dabar yra nukreipti į provokatorius", - rašė valdančiosios komunistų partijos ruporas „Rodong Sinmun".

Šis žurnalas teigia, kad susirėmimas buvo „sąmoninga ir iš anksto apgalvota" Pietų Korėjos kariškių provokacija siekiant padidinti įtampą pusiasalyje ir pakenkti santykiams.

Seulas sako, kad Šiaurės Korėjos patrulinis laivas kirto sieną, nepaisė penkių perspėjimų sukti atgal, o tada pradėjo šaudyti tiesiai į Pietų Korėjos laivą, kuris paleido įspėjamąjį šūvį. Pasak Seulo, Pietų Korėjos laivai atsakė ugnimi ir padegė Šiaurės Korėjos laivą.

Pchenjanas tvirtina, kad Seulo laivai pradėjo šaudyti laivui esant į šiaurę nuo sienos, prie kurios 1999 ir 2002 metais vyko kruvini mūšiai. Ir Šiaurės Korėjos, ir Pietų Korėjos kariškiai reikalauja atsiprašymo.

Pietų Korėja per susirėmimą panaudojo 100 kartų didesnę jėgą nei Šiaurės Korėja ir suvarpė jos laivą maždaug 5 tūkst. šūvių, sakė vienas gynybos pareigūnas, kurį cituoja naujienų agentūra „Yonhap".

Pietų Korėja savo pajėgose paskelbė parengtį, bet sako nenorinti, kad tas susirėmimas pakenktų santykiams.

Kai kurie analitikai įtaria, kad Šiaurės Korėja didindama įtampą pusiasalyje nori sustiprinti savo derybines pozicijas būsimose derybose su Jungtinėmis Valstijomis.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų