Tai vyksta po to, kai šalies, kurioje kilo dideli provakarietiški protestai, valdžia atsisakė prieštaringai vertinamo „užsienio agentų“ įstatymo projekto.
Praėjusią savaitę, po to, kai į gatves išėjo dešimtys tūkstančių pasipiktinusių demonstrantų, Sakartvelo vyriausybė atsisakė šio teisės akto, kuris, kritikų teigimu, priminė Rusijoje galiojančias taisykles.
Savo ruožtu Europos Sąjunga pasmerkė siūlomą įstatymą ir teigė, kad jis prieštarauja šalies siekiui prisijungti prie 27 valstybių bloko.
Sakartvelo prezidentė Salomė Zurabišvili atvirai pasisako už glaudesnius ryšius su Vakarais ir kritikuoja valdančiąją partiją, tačiau jos įgaliojimai yra riboti.
Ji sveikino protestuotojų, privertusių vyriausybę atsisakyti teisės akto, kuriuo nevyriausybinės organizacijos ir žiniasklaidos priemonės, gaunančios finansavimą iš užsienio, būtų pripažintos „užsienio agentais“, vaidmenį.
S. Zurabišvili pirmadienį taip pat Paryžiuje susitiko su Prancūzijos užsienio reikalų ministre, o savaitgalį Vašingtone kalbėjosi su aukščiausio rango JAV pareigūnais.
Ch. Michelis jau anksčiau yra siekęs, kad būtų vedamos derybos tarp nesutariančių Sakartvelo politinių frakcijų.
Šalis, 2008 metais kariavusi trumpą karą su kaimynine Rusija, praėjusiais metais kartu su Ukraina ir Moldova pateikė oficialią paraišką įstoti į ES.
Pastarosioms buvo suteiktas kandidatės statusas, o Sakartvelui buvo liepta vykdyti tolesnes reformas, kad galėtų pradėti ilgą kelią į narystę.
Naujausi komentarai