Pereiti į pagrindinį turinį

Politinių meilės intrigų dešimtukas

Sekso skandalai aukščiausiuose valdžios sluoksniuose jau nieko nestebina. Į juos vėlėsi ir prezidentai, ir premjerai, ir kiti aukšti pareigūnai. Kanados laikraštis "The Gazette" prisiminė garsiausias istorijoje meiles intrigas, ne tik drebinusias valdžios ešelonus, bet ir nulėmusias istorijos raidą.

I a. pr. Kr. Egipto valdovė Kleopatra apakino Romos imperijos valdovus: iš pradžių Gajų Julijų Cezarį, paskui Marką Antonijų. Šis pralaimėjo karą dėl valdžios Oktavianui Augustui. Šis įsiveržė į Egiptą ir norėjo Kleopatrą kaip trofėjų išsivežti į Romą. Bet karalienė užsidarė savo rūmų miegamajame ir su dviem tarnaitėmis nusižudė – leidosi įgeliama nuodingos gyvatės.

XVI a. ieškodamas moters, kurį padovanotų jam taip trokštamą sūnų, Anglijos karalius Henrikas VIII buvo vedęs šešis kartus ir tuo labai papiktino popiežių. Galų gale Henrikas VIII 1534 m. atsiskyrė nuo Romos katalikų bažnyčios, padaręs svarbų posūkį Europos istorijoje.

XVIII a. Rusijos imperatorienė Jekaterina II pagarsėjo gausybe meilės ryšių. Būdama šešiolikos ji ištekėjo už sosto įpėdinio Petro III, kuris buvo nevaisingas ir protiškai atsilikęs. Jekaterina II turėjo daug meilužių ir iki vyro mirties 1762 m., ir po jos. Net įkopusi į penktą dešimtį ji liko labai žavi ir traukte traukė vyrų dėmesį. Beje, dėl imperatorienės pomėgio jodinėti apžergus žirgą atsirado gandų, kad ji geidžia ir savo arklio.

XVIII–XIX a. JAV nepriklausomybės deklaracijos autorius ir trečiasis šalies prezidentas Thomas Jeffersonas sulaukė vaikų ne tik su teisėta žmona, bet ir su namų verge Sally Heming. Šį faktą patvirtino DNR tyrimai.

1937 m. Didžiosios Britanijos karalius Edvardas VIII atsisakė sosto, kad galėtų vesti amerikietę Wallis Simpson. "Aš negaliu eiti karaliaus pareigų be mylimos moters pagalbos ir paramos", – pareiškė jis. Tai viena gražiausių XX a. meilės istorijų.

1947 m. būsimas Indijos premjeras Jawaharlalas Nehru užmezgė romaną su britų pasiuntinio Louiso Mountbatteno žmona Edwina. Ši istorija turėjo nemenkos įtakos, kad britų kolonija būtų padalyta į nepriklausomas valstybes: Indiją ir Pakistaną.

1963 m. Didžiosios Britanijos karo ministras Johnas Profumo užmezgė romaną su 19-mete manekene Christine Keeler. Ji taip pat buvo kapitono Ivanovo, sovietų atašė ir šnipo, meilužė. Kilęs skandalas ministrui kainavo postą.

1966 m. Kanados gynybos ministras Pierre Sevigny buvo priverstas pasitraukti iš posto, kai į viešumą iškilo jo meilės ryšiai su prostitute iš Vokietijos demokratinės respublikos, įtariama šnipe Gerda Munsinger.

1998 m. Zimbabvės prezidentas Canaanas Banana nuteistas kalėti 10 metų už pavaldinio išprievartavimą.

1998–2001 m. Jungtines Valstijas drebino skandalas dėl prezidento Billo Clintono ir jaunos Baltųjų rūmų darbuotojos Monicos Lewinsky intymių pasimatymų Ovaliniame kabinete. "Pasaulis suraukė nosį nuo istorijos apie sperma apdergtą suknelę ir cigarą, panaudotą ne pagal paskirtį", – rašė "The Gazette". Šalies vadovas netgi sugebėjo tvarkyti politinius reikalus tuo metu, kai M.Lewinsky jį lytiškai tenkino.

Politinių meilės intrigų sąrašas begalinis. Į dešimtuką nepateko gandai apie JAV prezidento Johno F.Kennedy romaną su sekso simboliu Marilyn Monroe, nes šią istoriją gaubia paslapties šydas. Dešimtuke neatsirado vietos ir Izraelio prezidentui Moshe Katsavui, apkaltintam išprievartavus pavaldinę. Politikas prarado šalies vadovo postą.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų