„Tai kelionė, kupina liūdesio. Labai liūdna kelionė, – skrydžio iš Romos metu žurnalistams sakė popiečius. – Stebėsime didžiausią humanitarinę nelaimę nuo Antrojo pasaulinio karo metų. Pamatysime tiek daug kenčiančių žmonių, kurie bėga ir nežino, kur eiti. Taip pat vyksime į kapines – jūrą. Tiek daug žmonių taip ir neatvyko.“
Lesbo sala, į kurią pastaraisiais mėnesiais atvyko šimtai tūkstančių prieglobsčio prašytojų ir kitų migrantų, yra humanitarinės krizės, sukėlusios nesutarimų tarp Europos šalių ir vos neatvedusios prie Europos atvirų sienų sistemos žlugimo, fronto linijoje.
Lesbo sala kritikos sūkuryje atsidūrė dar po kovo, kai ES ir Turkija susitarė, kad į šią Graikijos salą atvykstantys vadinamieji ekonominiai migrantai būtų iš karto siunčiami atgal, o Turkija sutiko juos priimti mainais į milijardinę ES paramą.
Remiantis nepatvirtintais Graikijos valstybinės naujienų agentūros ANA pranešimais, popiežius su savimi į Vatikaną pasiims 10 pabėgėlių iš pažeidžiamų grupių.
Saloje Pranciškus lankysis penkias valandas ir kartu su ortodoksų patriarchu Bartolomėjumi (Bartholomew), Graikijos Bažnyčios arkivyskupu Jeronimu (Ieronymos) ir Graikijos ministru pirmininku Aleksiu Cipru (Alexis Tsipras) lankysis Morijos pabėgėlių cente. Šiuo metu čia gyvena maždaug 3000 žmonių.
Organizacija „Amnesty International“ paragino pontifiką jo vizito Lesbo saloje metu pasisakyti prieš ES ir Turkijos susitarimą. Tačiau popiežiaus atstovas pareiškė, kad vizito tikslas yra „grynai humanitarinis“, o ne politinis. „Jeigu popiežius turi ką pasakyti, jis tai padarys“, – sakė atstovas.
Anksčiau šią savaitę Pranciškus pareiškė, kad šios kelionės tikslas yra „pademonstruoti artumą ir solidarumą su pabėgėliais bei Lesbo salos gyventojais, taip pat su visais Graikijos žmonėmis, kurie buvo tokie dosnūs ir svetingi.“
Naujausi komentarai