Pereiti į pagrindinį turinį

Prancūzija nurodė įmonėms teikti pirmenybę oro gynybos raketų užsakymams

2024-04-30 19:29

Prancūzijos gynybos ministras Sebastienas Lecornu (Sebastjenas Lekorniu) pareiškė, kad Prancūzija nurodė įmonėms, dalyvaujančioms oro gynybos raketų „Aster“ gamyboje, teikti pirmenybę šioms sutartims.

Sebastienas Lecornu
Sebastienas Lecornu / AFP nuotr.

Tai buvo pirmas kartas, kai jis pasinaudojo specialiaisiais įgaliojimais, siekdamas paspartinti gynybai reikalingų prekių gamybą.

Tai reiškia, kad „nuo šiol civiliniams užsakymams turi būti teikiama mažesnė pirmenybė“, pirmadienį sakė S. Lecornu Korsikoje esančiame Kalvyje, kur susitiko su savo kolega iš Italijos Guido Crosetto (Gvidu Krosetu).

„Gynybos pramonės dalyviai turi suprasti, kad jie turi dirbti greičiau ir kad nuo šio darbo priklauso šalies ateitis“, – nurodė G. Crosetto.

„Aster 15“ ir „Aster 30“ raketas gamina Europos įmonė MBDA, o Italija ir Prancūzija Ukrainai, besiginančiai nuo įsiveržusių Rusijos pajėgų, pristatė neįvardytą skaičių raketų.

Kyjivas paprašė daugiau šių raketų, kurios taip pat naudojamos siekiant apsisaugoti nuo Jemeno sukilėlių husių dronų, leidžiamų į laivus Raudonojoje jūroje.

Su šiuo klausimu susipažinęs šaltinis teigė, kad pagrindinis tiekėjas yra įmonė „Aubert et Duval“, gaminanti specializuotą plieną, taip pat skirtą povandeniniams laivams ir Ukrainai tiekiamų sunkvežimiuose montuojamų „Caesar “ patrankų vamzdžiams.

MBDA teigia, kad iki 2026-ųjų „Aster“ raketų gamybos laikas sutrumpės iki „mažiau nei 18 mėnesių“ palyginti su 42 mėnesiais 2022-aisiais.

Pasak generalinio direktoriaus Erico Berangero (Eriko Beranžero), raketų „Aster“ gamyba per tą patį laikotarpį turėtų padidėti 50 procentų.

Vienas iš gamybos stabdžių yra tai, kad gamybos proceso metu raketų komponentai „kelis kartus kerta Alpes“, teigė jis.

S. Lecornu nurodė, kad „būtina skubiai supaprastinti biurokratines procedūras“, susijusias su ginklų gabenimu tarp Prancūzijos ir Italijos.

Galutinis „Aster“ raketų surinkimas šiuo metu vyksta Prancūzijoje, tačiau S. Lecornu pabrėžė, kad palankiai vertina Romos prašymą įrengti antrą gamybos liniją Italijoje.

 

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra