Prancūzija: Rusija pastarąjį dešimtmetį vykdė prieš mus kibernetines atakas Pereiti į pagrindinį turinį

Prancūzija: Rusija pastarąjį dešimtmetį vykdė prieš mus kibernetines atakas

2025-04-29 17:54
BNS inf.

Prancūzija antradienį apkaltino Rusijos karinę žvalgybą, kad ji per pastarąjį dešimtmetį rengė kibernetines atakas prieš šalį, įskaitant atakas prieš prezidento Emmanuelio Macrono 2017 metų kampaniją ir televizijos tinklą prieš dešimtmetį, pranešė Užsienio reikalų ministerija.

Emmanuelis Macronas
Emmanuelis Macronas / Scanpix nuotr.

Nuo 2021 metų Rusijos karinės žvalgybos (GRU) padalinys, užsiimantis tokiomis atakomis, taip pat taikėsi į keliolika Prancūzijos subjektų, įskaitant „gynybos, finansų ir ekonomikos sektorius“, nurodė Užsienio reikalų ministerija.

„Prancūzija griežčiausiai smerkia Rusijos karinės žvalgybos tarnybos (GRU) naudojimąsi APT28 atakų grupe, iš kurios kilo kelios kibernetinės atakos prieš Prancūzijos interesus“, – sakoma ministerijos pareiškime.

GRU „kelerius metus vykdė kibernetines atakas prieš Prancūziją, naudodama metodą, žinomą kaip APT28“, nurodė užsienio reikalų ministras Jeanas-Noelis Barrot pranešime socialiniame tinkle „X“, pirmą kartą oficialiai priskirdamas šias kibernetines atakas šiai tarnybai.

APT28, taip pat žinoma kaip „Fancy Bear“, yra susijusi su dešimtimis pasaulinių kibernetinių atakų, įskaitant 2016 metų JAV prezidento rinkimus, kai grupuotė buvo kaltinama padėjusi Donaldui Trumpui (Donaldui Trampui) nutekindama Demokratų partijos ir Hillary Clinton (Hilari Klinton) kampanijos elektroninius laiškus.

Grupuotė taikosi į asmenines elektroninio pašto paskyras, kad gautų duomenis ir laiškus arba įgytų prieigą prie kitų sistemos kompiuterių.

2017 metais programišiai smogė pirmajai E. Macrono prezidentinei kampanijai, nutekindami tūkstančius dokumentų likus vos parai iki rinkimų.

„2017 metais, prezidento rinkimų įkarštyje, APT28 dalyvavo masinėje įsilaužimo operacijoje“, kurios tikslas buvo pasėti abejones ir paveikti viešąją nuomonę, antradienį „X“ pasidalytame vaizdo įraše teigė J.-N. Barrot.

„Buvo pavogta ir išplatinta tūkstančiai dokumentų, tikintis manipuliuoti rinkėjais, tačiau šis manevras neturėjo jokio realaus poveikio rinkimų procesui“, – toliau teigiama vaizdo įraše, turint omenyje 2017 metų įvykius.

E. Macronas nesunkiai laimėjo rinkimus antrajame rinkimų ture prieš kraštutinių dešiniųjų kandidatę Marine Le Pen (Marin Le Pen).

Pasak pareigūnų, nuo 2021 metų Prancūzijoje užpulti subjektai yra tie, kurie „veikia kasdieniame Prancūzijos žmonių gyvenime ir apima viešąsias paslaugas, privačias įmones, taip pat sporto organizaciją, įsitraukusią į 2024 metų olimpines ir paralimpines žaidynes“.

Pernai rugsėjį kelios tarptautinės žvalgybos tarnybos, įskaitant Vokietijos institucijas, įspėjo apie kibernetinių atakų, nukreiptų prieš NATO šalis, riziką iš „Fancy Bear“.

„Kartu su savo partneriais Prancūzija yra pasiryžusi panaudoti visas turimas priemones, kad numatytų Rusijos kenkėjišką elgesį kibernetinėje erdvėje, atgrasytų nuo jo ir prireikus į jį reaguotų“, – teigė Užsienio reikalų ministerija.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų