66 Prancūzijos kalėjimuose atliekamos kratos, siekiant konfiskuoti tūkstančius šių prietaisų.
Paryžiaus prokurorė Laure Beccuau (Lor Bekiujo) nurodė, kad operacija, pavadinta „Pabėgimas iš kalėjimo“, siekiama konfiskuoti miniatiūrinius telefonus, kuriuos į apyvartą išleido viena Kinijos bendrovė ir kurie yra perparduodami Prancūzijoje.
Pasak prokurorės, kaliniai šiuos mobiliuosius telefonus naudoja tolesniam narkotikų sandorių organizavimui arba užsakyti žmogžudystes.
L. Beccuau teigimu, Prancūzijoje gali būti apie 5 tūkst. tokių telefonų. Ji nurodė, kad buvo gauti leidimai apieškoti 500 kalėjimo kamerų.
Ji nurodė, kad šie telefonai yra žiebtuvėlio dydžio. Jie buvo perpardavinėjami per Prancūzijos tiekėją „Oportik“, kurio interneto svetainė dabar yra užblokuota.
Prokurorė pabrėžė, kad bet kokio telefono perdavimas kaliniui yra neteisėtas.
Miniatiūriniai telefonai dažnai reklamuojami kaip nepastebimi kalėjimo apsaugos.
„Tyrimai parodė, kad kai kurie iš šių telefonų buvo naudojami vykdant nusikaltimus, susijusius su narkotikų kontrabanda, sukčiavimu, verslų padegimu ir pasikėsinimu nužudyti iš kalėjimų vidaus“, – nurodė L. Beccuau.
Prancūzijos dešiniosios pakraipos vyriausybė patiria spaudimą atkurti saugumą kalėjimuose po to, kai praėjusių metų gegužę iš įkalinimo įstaigos pabėgo narkotikų mafijos bosas Mohamedas Amra, pravarde Musė (La Mouche).
Per kruopščiai suplanuotą pabėgimą žuvo du kalėjimo pareigūnai.
Vasarį jis buvo sulaikytas Rumunijoje, kur slapstėsi devynis mėnesius.
Praėjusį mėnesį Prancūzijos kalėjimuose įvyko serija koordinuotų išpuolių, kurių metu buvo padegti automobiliai, šaudoma ir palikti paslaptingi užrašai.
Prokurorai teigia, kad, jų nuomone, išpuolius įvykdė narkotikų platintojai.
Naujausi komentarai