„Mūsų tikslas nuo pat pradžių buvo toks pat: padaryti taip, kad karo kaina Rusijai taptų nepakeliama, skaudžiai smogti jos ekonomikai, kad ji negalėtų finansuoti savo puolimo“, – pareiškė premjerė po vasaros atostogų susirinkusiai Nacionalinei Asamblėjai.
„Maskva mėgina palaikyti savo iliuzijas. Bet yra faktų. Rusų propaganda neturėtų mūsų apmulkinti. Rusijos ekonomika dūsta“, – pridūrė ji.
Premjerės pastabos iš dalies buvo skirtos partijoms, pasirinkusioms būti opozicijoje jos mažumos vyriausybei, įskaitant „Nacionalinį sambūrį“ (RN).
Ši Prancūzijos kraštutinių dešiniųjų partija praeityje yra gavusi paskolų iš Rusijos bankų, o jos lyderė Marine Le Pen (Marin Le Pen) buvo nufotografuota spaudžianti ranką Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui.
RN lyderiai pastaruoju metu bandė pelnyti politinių dividendų iš smarkiai pakilusių energijos kainų, kurių augimą iš dalies paskatino Vakarų sankcijos, nustatytos nuo tada, kai Rusija vasario 24 dieną pradėjo invaziją į kaimyninę šalį.
„Atsisakyti sankcijų reikštų palikti Ukrainą. Tai reikštų atsisakyti mūsų vertybių. Tai reikštų pasiduoti Rusijai. Prancūzija, patriotizmas – tai reiškia nepalikti, neatsisakyti, nepasiduoti“, – pabrėžė E. Borne.
„Šios sankcijos veikia, patinka tai tiems, kas pareiškimais apie patriotizmą dangsto savo susižavėjimą rusų imperializmu, ar ne“, – pridūrė ji.
Ministrė pirmininkė taip pat pareiškė, jog namų ūkiams, į savo namus priėmusiems ukrainiečių pabėgėlius, nuo lapkričio pabaigos bus mokamos valstybinės išmokos.
Pareigūnai yra sakę, kad išmokos gali sudaryti iki 200 eurų per mėnesį.
E. Borne pažymėjo, kad Prancūzija priėmė daugiau kaip 100 tūkst. ukrainiečių, įskaitant 19 tūkst. vaikų, kurie dabar lanko prancūzų mokyklas.