Lapkričio 1 dieną Serbijos šiaurėje esančioje Novi Sado traukinių stotyje įgriuvus betoninio lauko stogo daliai, žuvo 15 žmonių: 14 iškart, o dar vienas mirė ligoninėje praėjus kelioms savaitėms.
Šis tragiškas įvykis sukėlė Serbijos visuomenės pyktį dėl įtariamos korupcijos ir nepakankamos statybų projektų priežiūros bei masinius protestus visoje šalyje.
Belgrade šimtai studentų septynioms valandoms užblokavo pagrindinį sostinės transporto mazgą ir tiltą „Gazela“.
Prieš įmesdami 15 baltų rožių į Savos upę, jie 15 minučių tylos pagerbė aukas.
Tuo pat metu studentai ir kiti protestuotojai užblokavo trijų pagrindinių kelių į Novi Sadą žiedines sankryžas ir mėtė rožes į Dunojų, pranešė vietos žiniasklaida.
Kai kurie demonstrantai teigia, kad pagrindinė problema yra nepotizmas, kurį jie smerkia kiekviename mitinge, skanduodami tokius šūkius kaip „korupcija žudo“ ir reikalaudami teisingumo.
Serbijos universitetų studentai nuo lapkričio vadovauja masiniam antikorupciniam judėjimui.
Šio mėnesio pradžioje dešimtys tūkstančių studentų užblokavo tris pagrindinius Novi Sado tiltus per Dunojų. Vienas jų buvo uždarytas 24 valandoms.
Serbijos ministras pirmininkas Milošas Vučevičius sausio pabaigoje paskelbė apie savo atsistatydinimą. Tačiau šis politinis gestas neturėjo jokio poveikio judėjimui.
Serbijos prezidentas Aleksandaras Vučičius svyruoja tarp raginimų palaikyti dialogą ir kaltinimų dėl Vakarų valstybių bei kaimyninės Kroatijos kišimosi.
„Jie nori sunaikinti ne mane. Jie nori sunaikinti Serbiją“, – šeštadienį šalies šiaurėje esanioje Kikindoje keliems tūkstančiams šalininkų sakė A. Vučičius.
„Serbijoje nebus jokios revoliucijos. Serbijoje sprendžia žmonės, ir tik per rinkimus“, – pažymėjo jis.
Naujausi komentarai