Vaizdo pranešime PSO sprendimus priimančiai asamblėjai sakė R. F. Kennedy jaunesnysis sakė manąs, kad Jungtinių Tautų (JT) agentūrai pernelyg didelę įtaką daro Kinija, lyčių ideologija ir farmacijos pramonė.
Sausį į Baltuosius rūmus grįžęs JAV prezidentas Donaldas Trumpas (Donaldas Trampas) pradėjo vienerių metų išstojimo iš PSO procesą.
JAV tradiciškai yra didžiausia PSO donorė. Po Vašingtono pasitraukimo ir atsisakymo mokėti 2024 ir 2025 metų narystės mokesčius PSO ištiko finansinė krizė.
„PSO įklimpo į biurokratizmą, nusistovėjusias paradigmas, interesų konfliktus ir tarptautinę galios politiką“, – pranešime asamblėjai teigė R. F. Kennedy jaunesnysis.
„Raginu pasaulio sveikatos apsaugos ministrus ir PSO suprasti mūsų pasitraukimą iš organizacijos kaip įspėjamąjį ženklą (...) Jau susisiekėme su panašiai mąstančiomis valstybėmis ir raginame kitas šalis apsvarstyti galimybę prisijungti prie mūsų“, – vaizdo pranešime kalbėjo jis.
Skiepų kritikas R. F. Kennedy jaunesnysis teigė, kad JAV nori išlaisvinti tarptautinį bendradarbiavimą sveikatos srityje nuo politinio kišimosi ir kenksmingos įtakos.
„Mes neturime kentėti dėl mirštančios PSO apribojimų. Sukurkime naujas institucijas arba peržiūrėkime esamas, kurios būtų taupios, veiksmingos, skaidrios ir atskaitingos“, – nurodė jis.
R. F. Kennedy jaunesnysis taip pat teigė, kad PSO prioritetai pernelyg dažnai „atspindėjo korporacijų šališkumą ir interesus“.
„Pernelyg dažnai ji leido, kad politinės darbotvarkės, pavyzdžiui, žalingos lyčių ideologijos propagavimas, atitrauktų dėmesį nuo jos pagrindinės misijos“, – pridūrė jis.
Pernelyg didelė Kinijos įtaka
R. F. Kennedy jaunesnysis teigė, kad nors JAV buvo didžiausia PSO donorė, Kinija „darė pernelyg didelę įtaką“, siekdama patenkinti savo interesus.
Jis teigė, kad PSO nuslėpė pranešimus apie COVID-19 viruso perdavimą nuo žmogaus žmogui, o paskui „bendradarbiavo su Kinija, siekdama įtikinti, kad COVIDas kilo iš šikšnosparnių ar skujuočių, o ne iš Kinijos vyriausybės finansuojamų tyrimų Uhano biologinėje laboratorijoje“.
D. Trumpo administracija pritarė vadinamajai laboratorijos nutekėjimo teorijai.
R. F. Kennedy jaunesnysis sakė, kad jam ir D. Trumpui vis dar labai svarbus pasaulinis bendradarbiavimas sveikatos srityje.
„Tačiau pagal PSO ji neveikia labai gerai, kaip rodo COVIDo laikų nesėkmės“, – pažymėjo jis.
R. F. Kennedy jaunesnysis sakė, kad antradienį asamblėjoje priimtas susitarimas dėl pandemijos „užfiksuos visas PSO reagavimo į pandemiją disfunkcijas. Mes neketiname tame dalyvauti. Turime perkrauti visą sistemą“.
2021 metų kovą paskelbtoje bendroje PSO ir Kinijos ataskaitoje apie COVID-19 kilmę teigiama, kad labiausiai tikėtina, jog koronavirusinė infekcija COVID-19 pirmąkart buvo perduota šikšnosparnių žmonėms per kažkokį tarpinį gyvūną. Tačiau tolesnė pažanga buvo nedidelė.
PSO vadovas Tedrosas Adhanomas Ghebreyesusas (Tedrosas Adhanomas Gebrejesusas) jau seniai sakė, kad visos teorijos, kaip prasidėjo COVID-19 pandemija, toliau svarstomos.
„Pandemija baigėsi, bet mes vis dar nežinome, kaip ji prasidėjo“, – antradienį sakydamas kalbą asamblėjoje pabrėžė Tedrosas Adhanomas Ghebreyesusas.
„Suprasti, kaip tai įvyko, išlieka svarbu ir kaip mokslinis, ir kaip moralinis imperatyvas“ – dėl milijonų žuvusiųjų, teigė jis.
Tuo metu Kinijos vicepremjeras Liu Guozhongas (Liu Guodžongas) asamblėjai sakė, kad Pekinas „atsakingai ir konstruktyviai sprendė COVIDo klausimus“ ir „bet kokie mėginimai apšmeižti Kiniją (...) bus bevaisiai“.
(be temos)