Pereiti į pagrindinį turinį

Rugsėjo 11-osios aukoms rūpi ne muziejus, o sveikata

2012-09-11 23:59
Rugsėjo 11-osios aukoms rūpi ne muziejus, o sveikata
Rugsėjo 11-osios aukoms rūpi ne muziejus, o sveikata / AFP nuotr.

Daugeliui nukentėjusių per teroro aktus žmonių piktinasi, kad politikai, užuot kalbėję apie naujų pastatų statybas "ground zero", galėtų skirti tinkamą dėmesį jų sveikatai.

Pagalbos tarnybų darbuotojai, statybininkai, likvidavę teroro akto padarinius, kitų tarnybų atstovai – daugelis jų po Rugsėjo 11-osios atakų sunkiai susirgo.

Milijonai tonų nuolaužų, degantys lėktuvų, kurie rėžėsi į PPC bokštus dvynius, aviaciniai degalai, plastikas, dulkės ir kitos nuodingos medžiagos smarkiai pakenkė jų sveikatai.

Dabar šimtai pareigūnų priversti leisti dienas sveikatos įstaigose. Kai kurie jų serga sunkiai, kai kurie ne taip. Tačiau visi jie skundžiasi, kad valdžios pagalba jiems – skurdi.

Praėjusią savaitę Niujorko miesto priešgaisrinės apsaugos departamentas paskelbė pavardes devynių ugniagesių, kurie mirė nuo ligų, sukeltų dirbant "ground zero". Skaičiuojama, kad nuo įvairių ligų praėjus vienuolikai metų jau mirė daugiau nei tūkstantis žmonių. Apie 20 tūkst. "ground zero" darbininkų gydomi, dar 40 tūkst. priversti nuolat tikrintis sveikatą.

"Mes laidojame šiuos vaikinus į kairę ir į dešinę, – sakė Nancy Carbone, nevyriausybinės ne pelno siekiančios organizacijos "Friends of Firefighters" direktorė. – Tai tarsi epidemija."

Per pastarąsias septynias savaites pasaulį paliko trys Niujorko policijos pareigūnai, du ugniagesiai ir vienas statybininkas. Visi jie dirbo "ground zero" ir mirė nuo vėžio.

Leslie Haskins, netekusi vyro, sakė, kad politikų rietenos dėl "ground zero" rekonstrukcijos ją pykdo.

"Jie serga ir miršta, jų santuokos griūva. Kodėl politikai švaisto pinigus tiems pastatams, užuot pasirūpinę tais, kurie nukentėjo", – retoriškai klausė moteris.

Atsistatydinęs Niujorko priešgaisrinės apsaugos departamento bataliono vadas Jimas Richesas, devynis mėnesius praleidęs "ground zero" ieškodamas savo žuvusio sūnaus ugniagesio palaikų, politikų ginčus dėl muziejaus pavadino gėda. Prieš septynesius metus vyras šešiolika valandų praleido komos būsenos dėl sutrikusio kvėpavimo.

"Mes galime išleisti žmogų į Mėnulį, tačiau nesugebame per dešimt metų pastatyti pastatų", – piktinosi buvęs ugniagesys.

Fealas, pastatų likvidavimo ekspertas, netekęs kojos likviduodamas teroro akto padarinius, taip pat pabrėžė, kad jam įgriso nuolatiniai politikų barniai dėl "ground zero" rekonstrukcijos.

"Tą dieną žuvo 2751 žmogus. Tai liūdna, tačiau jų kančios netruko ilgai. O visi tie, kurie vyko jiems į pagalbą, jau vienuolika metų iš lėto miršta", – sakė vyras.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų