„Migrantai yra būtini“, – valstybinei naujienų agentūrai „RIA Novosti“ sakė jis.
„Mūsų demografinė situacija įtempta. Gyvename didžiausioje pasaulio valstybėje, tačiau mūsų nėra tiek daug“, – pabrėžė jis.
Šią savaitę Rusijos parlamentas patvirtino įstatymą, draudžiantį gyvenimo būdo be vaikų „propagandą“, iš esmės uždraudžiant bet kokiam žmogui ar organizacijai raginti kitus neturėti vaikų.
Tai buvo žingsnis, skirtas kovoti su demografine krize, paveldėta dar iš sovietinių laikų. Krizę dar labiau padidino karas prieš Ukrainą.
„Mums reikalinga darbo jėga, jeigu norime turėti dinamišką šalies vystymąsi bei įgyvendinti visus savo vystymosi projektus“, – teigė D. Peskovas.
Anot jo, Rusijos valdžia sveikina imigraciją.
Vis dėlto Rusijoje dažna antiimigracinė retorika, ypač kalbant apie darbininkus iš buvusių sovietinių Vidurinės Azijos respublikų, užpildančius laisvas darbo vietas svarbiose ekonomikos srityse.
Liepą Kremlius pripažino, jog maža populiacija yra „pražūtinga valstybės ateičiai“.
Šalies populiacija dar neatsigavo nuo sovietinių laikų, nepaisant prezidento Vladimiro Putino vyriausybės didelėms šeimoms siūlomų dosnių išmokų bei subsidijų paskoloms.
Tarp naujausių demografinių problemų – mažas gimstamumas, didžiulis su COVID-19 susijusių mirčių skaičius bei šimtai tūkstančių vyrų, bėgančių iš šalies nuo mobilizacijos į karą Ukrainoje.
Statistikos biuro „Rosstat“ duomenimis, 2023-aisiais gimstamumo rodiklis buvo 1,41 vaiko vienai vaisingo amžiaus moteriai. Šį skaičių citavo žiniasklaidos grupė RBC.
Norint bent jau palaikyti populiaciją, šis rodiklis turi būti 2.
„Rosstat“ skelbia, kad šiais metais nuo sausio iki rugsėjo gimė 920 200 kūdikių – 3,4 proc. mažiau palyginti su tuo pačių 2023 metų laikotarpiu.
Rusijos žiniasklaida skelbė, jog tai mažiausias naujagimių skaičius nuo pat praėjusio amžiaus 10-ojo dešimtmečio.
Naujausi komentarai