Nuo tada, kai Talibanas 2021 metais vėl grįžo į valdžią, užsienio pareigūnų vizitai buvo reti, nes nė viena valstybė dar oficialiai nepripažino buvusios sukilėlių grupuotės vyriausybės.
Dėl Talibano vyriausybės taikomų apribojimų moterims daugelis Vakarų valstybių nenori turėti su ja reikalų, tačiau Kabulas vis dažniau demonstruoja diplomatinius gestus savo regioninėms kaimynėms, pabrėždamas ekonominį ir saugumo bendradarbiavimą.
Rusijos saugumo tarybos sekretorius S. Šoigu Kabule susitiko su Afganistano pareigūnų grupe, kuriai vadovavo ministro pirmininko pavaduotojas ekonomikos reikalams Abdulas Ghani Baradaras (Abdulas Ganis Baradaras).
Jis „išreiškė Rusijos suinteresuotumą didinti dvišalio bendradarbiavimo su Afganistanu lygį“, – sakoma A. G. Baradaro biuro pranešime, paskelbtame socialiniame tinkle „X“.
„Jis taip pat paskelbė, kad siekiant plėsti dviejų šalių politinius ir ekonominius tarpusavio santykius, Islamo Emyrato pavadinimas netrukus bus išbrauktas iš Rusijos juodojo sąrašo“, – rašoma pranešime.
Islamo Emyratas – tai pavadinimas, kuriuo save vadina Talibano vyriausybė.
Analitikai teigia, kad Maskva gali siekti bendradarbiauti su Kabulu, kad atremtų „Chorasano Islamo valstybės“ (IS-K) – daugiausia Afganistane veikiančios sunitų kovotojų grupuotės atšakos – keliamą grėsmę.
Kovo mėnesį IS-K ginkluotiems užpuolikams surengus išpuolį Pamaskvės koncertų salėje, žuvo daugiau kaip 140 žmonių.
Talibano valdžia ne kartą yra sakiusi, kad saugumas yra svarbiausias šalies vidaus prioritetas, ir pažadėjo, kad užsienyje išpuolius rengiantys kovotojai bus išvaryti iš Afganistano.
„Talibanas neabejotinai yra mūsų sąjungininkas kovoje su terorizmu“, – liepą pareiškė Rusijos ambasadorius Afganistane Dmitrijus Žirnovas ir pridūrė, kad „jie stengiasi išnaikinti teroristų grupuotes“.
(be temos)