Pereiti į pagrindinį turinį

Rusijos turtuolių jachtos iš Vokietijos

2022-11-01 16:00

Vokietijos policija, Europolas ir netgi JAV federalinė policija (FTB) ieškodamos Rusijos oligarchų jachtų žvilgsnį nukreipdavo į Vokietijos laivų statyklas.

Įslaptinta: 82 m ilgio V.Putino jachta, kurią oficialiai valdo didžiausia Rusijos laivybos kompanija "Sovcomflot".
Įslaptinta: 82 m ilgio V.Putino jachta, kurią oficialiai valdo didžiausia Rusijos laivybos kompanija "Sovcomflot". / "Nautica.news" nuotr.

Prezidento aplinkos "kišenės"

Vos ne kiekviename Vokietijos uoste buvo ir yra nedideli, bet uždari dokai ar laivų statyklos, kur būdavo statomi ypač prabangūs laivai pagal individualius užsakymus. Dauguma Vokietijos privačių laivų statyklų užsakovų buvo turtuoliai iš Rusijos. Daugeliu atveju netgi tose statyklose dirbantys žmonės nežinodavo, kam statomas vienas ar kitas privatus ir prabangus laivas.

Dažnai pastatytais laivais girdavosi tik vadinamosios Maskvos kremliaus valdytojų "kišenės". Kaip dabar aiškėja, aukščiausi Rusijos valdžios asmenys prisigrobtus pinigus laikydavo pas patikimus statytinius, leisdavo jiems iš tų pinigų "sukti verslą", už gautą dalį kurti tarsi lyg ir savo kieto verslininko įvaizdį, taip pridengiant tikrojo savininko, Rusijos valdininko, pinigus.

Joms buvo leista dalį pelnų investuoti būtent į jachtas, nes Vakarų pasaulyje, kur jūrai ir geram laivui skiriamas ypatingas dėmesys, turėjo būti kuriamas įspūdis apie neva Rusijos verslo klestėjimą.

Aiškėja, kad aukščiausioje Rusijos valdžioje pagal geriausius banditų kasos laikymo pavyzdžius buvo sukurta "kišenių" sistema. Garsios Rusijos verslo oligarchų pavardės buvo ne kas kita, kaip Rusijos prezidento Vladimiro Putino ir jo aplinkos asmenų "kišenės".

Joms buvo leista dalį pelnų investuoti būtent į jachtas, nes Vakarų pasaulyje, kur jūrai ir geram laivui skiriamas ypatingas dėmesys, turėjo būti kuriamas įspūdis apie neva Rusijos verslo klestėjimą. Karas Ukrainoje parodė, kad Rusiją iš esmės valdo tik "Sankt Peterburgo banditai", kurie jiems palankius verslininkus paverčia "kišenėmis". Nepalankių tiesiog neliko, nes vienus pasodino, kitus numarino arba jie patys iššoko iš daugiabučių balkonų.

Dizainas: prabangus baseinas V.Putino laivu laikomoje jachtoje "Graceful". "Nautica.news" nuotr.

Prabanga, gėrimai, gydytojai

Rusijos oligarchų, o tiksliau "kišenių", užsakymu prabangias jachtas daugiausia statė Brėmeno "Lurssen" laivų statykla, taip pat statykla Hamburge.

Šiuo metu žinomi ir yra areštuoti mažiausiai šeši prabangūs laivai, statyti Brėmene. Jie areštuoti todėl, kad priklauso rusams, kuriems taikomos sankcijos. Tarp jų yra Ališeriui Usmanovui priskiriama jachta "Dilbar", dvi ("Scheherazade" ir "Crescent") V.Putino draugo ir "Rosneft" vadovo Igorio Sečino jachtos, dar dvi ("Amadea" ir "Ice") priskiriamos Suleimanui Kerimovui.

Paprastai būdavo statomi iki 150 m ilgio laivai. Laivas turėdavo 1–2 sraigtasparnių nusileidimo aikšteles, kai kuriais atvejais povandeninius garažus. Toks noras suprantamas, nes į laivą ar iš jo žmonės turėdavo atvykti ar išvykti niekieno nepastebėti.

Aiškėja, kad jachtose privalėdavo būti įrengti vyno ir kitų gėrimų rūsiai, prabangūs baseinai, pirtys.

Kai kuriuose laivuose privalėjo būti ir intensyvios terapijos centrai su privačiais gydytojais. Gali būti, kad ne tik garsūs oligarchai, bet ir V.Putinas ir jo aplinkos žmonės jachtose slapta "atgaudavo jėgas".

Prabanga: jachtų užutėkis Italijoje, kur pirmame plane Ališeriui Usmanovui priskiriama jachta "Dilbar". J. Baresifo nuotr.

V.Putinui priskiriami laivai

Jachtų ir kito Rusijos oligarchų turto paieškomis rūpinasi ne tik Vokietijos policija, Europolas ar JAV federalinė policija, bet ir Prancūzijos, Italijos, Ispanijos, netgi Suomijos tyrimo tarnybos.

Dažnai surasti prabangių jachtų savininkus yra ypač sunku. Jos būna nupirktos ofšorinių kompanijų vardu. Daug gijų susietų su kitų šalių holdingais. Priedangą vykdė ir kokių nors aukštų pareigūnų apsaugos asmenų giminės ar draugai.

Rastų ir areštuotų prabangių jachtų tyrėjai aiškinasi, kas ir kada vieną ar kitą laivą užsakė Vokietijos laivų statykloje, kokie asmenys lankėsi, kai ji buvo statoma, perduota savininkui.

Tarp jachtų ieškoma ir tų, kurios tiesiogiai gali priklausyti pačiam V.Putinui. Įtarta, kad tarp tokių laivų gali būti jau minėta "Scheherazade". Iškelta prielaida, kad šis 500 mln. JAV dolerių kainavęs prabangus laivas statytas dėl V.Putino draugės Alinos Kabajevos.

Manoma, kad su V.Putinu tiesiogiai susijusi ir  Hamburge statyta 82 m ilgio jachta "Graceful". Oficialiai ši jachta laikoma didžiausios Rusijos laivybos kompanijos "Sovcomflot" turtu. Ja ne karta naudojosi Rusijos prezidentas V.Putinas. Joje jis netgi buvo priėmęs Baltarusijos prezidentu save vadinantį Aliaksandrą Lukašenką  su sūnumi.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų