Nuo 1991 m. veikianti Lietuvos parlamentarų grupė su Tibeto kultūros fondu, Tibeto laisvės rėmimo grupe šiais metais organizavo Tibeto kultūros dienas. Apie Lietuvos Seimo tarpparlamentinės ryšiams su Tibetu grupės veiklą, jos tikslus ir siekius dienraščiui papasakojo Seimo narė ir grupės vadovė Dalia Kuodytė.
– Kokie grupės tikslai?
– Žinia, grupė veikia nuo 1991 m. ir nuo to laiko tikslai praktiškai nepasikeitė. Mes norime, kad būtų civilizuotai išspręsta Tibeto problema.
– Kitaip tariant, grupė morališkai palaiko Tibetą?
– Visų pirma, ne tik morališkai. Tibetas turi dvasinį ir politinį vadovą ir mes reikalaujame, kad su juo būtų sprendžiamas regiono politinės autonomijos klausimas. Mes už tai, kad žmonės turėtų teisę reikšti savo nuomonę, kad nebūtų griaunami vienuolynai, kad nebūtų draudžiama melstis, kad regionas prieš jo gyventojų valią nebūtų paverstas branduolinių atliekų šiukšlynu.
– Ar jūsų vadovaujamos grupės veikla nesikerta su oficialia Lietuvos pozicija palaikyti Kinijos teritorinį vientisumą?
– Mes nereikalaujame Tibeto nepriklausomybės, nes patys regiono lyderiai to nereikalauja.
– Kaip manote, ar dėl jūsų grupės veiklos nenukenčia Lietuvos prekybiniai santykiai su Pekinu?
– Jūs kalbate apie realią politiką, o aš kalbu apie moralines vertybes. Negalima ant vienų svarstyklių dėti žmogaus gyvybės ir prarasto ar planuojamo pelno.
– Ką spėjo nuveikti jūsų vadovaujama grupė?
– Mes iš tikrųjų jau spėjome šį tą nuveikti. Galima paminėti Tibeto kultūros dienų organizavimą. Renginiai vyko keletą dienų.
Be to, grupė Seime užregistravo rezoliucijos projektą. Dokumente Kinija raginama su Tibetu ieškoti visiems priimtinų būdų spręsti Tibeto problemą.
Naujausi komentarai